16
apr

Liečivé maste

   Autor: Thalassa   v články, návody | Zobrazené: 5x

Liečivé mastičky, gély a oleje ako vieme, dosť efektívne a v prvom rade bezpečne pôsobia na telo pacienta. Je tu menšie riziko zaťaženia organizmu jedovatými ingredienciami ako pri vnútornom použití. Vieme, že niektoré recepty môžu obsahovať aj bylinky, ktoré sú jedovaté jemne, alebo silnejšie. Takéto recepty sa bezpečne používajú už dlho, napr. šalvia, palina pravá, praslička a podobne. Sú jemne jedovaté, takže v čajových zmesiach ich aplikujeme obozretne v menších dávkach a neužívame dlhšie ako 4-6 týždňov. Potom je potrebná prestávka aspoň mesiac a môžeme ich užívať znovu. Pri mastičkách tieto obmedzenia nie sú až tak prísne, lebo vstrebávanie cez kožu je pomalší proces.

Pôsobenie jedovatých látok v tele vieme zastaviť niektorými bylinkami – veľmi účinný detoxikátor je napríklad ľubovník bodkovaný v čajovej forme. Spoľahlivo detoxikuje telo po chemoterapii, od jedov, ale má aj iné prednosti. Podľa mojej informácie je to jediná bylinka, ktorá môže reparovať poškodené stavcové platničky. Tento proces je neznámy, ale funkčný. Na tento účel ho aplikujeme vo forme oleja na postihnuté miesto dôkladným vmasírovaním do pokožky. Taktiež môže byť účinný pri zápale sedacieho nervu, pôsobí protizápalovo a zmierňuje bolesť. Jeho účinnosť je istejšia vždy v počiatku zápalového procesu. Terapiu môžeme posilniť aj vitamínovými injekciami do svalu v postihnutej oblasti. Môžeme aplikovať naraz aj 2-4 ampulky vitamínu B1 thiamin.

Sám veľký liečiteľ a alchymista Paracelsus uctieval túto bylinku a nie náhodou ju používal na rezné a strelné rany. Urýchlil tým proces hojenia a regenerácie rán. V súčasnosti ho môžeme používať aj po vytrhnutí zuba, vtedy je vhodné vyplachovať ústa čajom alebo olejom z ľubovníka.

Ľubovníkový olej doma pripravujeme nasledovne: optimálny je zber ľubovníka na sv.Jána od polnoci do úsvitu. Ja používam na olej asi 5-10 cm hornej časti bylinky, teda najmä kvety. čím skôr po zbere si bylinku nakrájam na menšie kúsky a naložím do väčšej bielej sklenenej fľaše (napríklad 3-4 litrový pohár od uhoriek). Na to nalejem za studena lisovaný slnečnicový olej – nie olivový. Slnečnica je podobne ako ľubovník podľa signatúry priradená k slnko, preto z energetického hľadiska sú lepšie synchronizované, než s olivovým olejom. Bylinky s olejom zamiešame a fľašu vyložíme na slnko, kde ju necháme 30 alebo viac dní. Na noc fľašu odložíme, ale cez deň vyložíme, aj keď je zamračené. Fľašu zakryjeme gázou, aby mal obsah prístup kyslíka, musí sa z neho tiež odparovať voda. Po 30 dňoch môžeme obsah fľaše precediť. Na dne nám môže ostať prášok z kvetov, ale to neznižuje kvalitu oleja.

Olej môžeme aplikovať na popáleniny, taktiež zmierňuje bolesť. Pri pravidelnom pití čaju môže nastať alergická reakcia pokožky na slnko – treba na to myslieť pri opaľovaní. Pri zbere ľubovníka si treba dávať pozor na dno košíka alebo tašky, do ktorej zbierame. Na vňate sú prilepené maličké guľôčky, ktoré obsahujú najviac hypericínu, tak aby sme ich nerozsypali.

Tags: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v nedeľa, apríl 16th, 2017 o 16:10 a je zaradený pod články, návody. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek