2
júl

Čo sú to tie liečivé rastliny?

   Autor: znachor   v články, fytoterapia, Nezaradené | Zobrazené: 7x

Vo všeobecnosti môžeme za liečivú rastlinu označiť tú rastlinu, ktorú na základe obsahu účinných látok používame, na liečenie, podporu liečenia,alebo na v prevencii vzniku ochorenia.

Ako liečivú rastlinu označujeme aj rastlinu, prípadne jej časť, ktorej účinné látky používame v terapii. Z liečivých rastlín získavame rastlinné drogy, ktoré sa využívajú na prípravu rastlinných liekov – fytofarmák, prípadne ako koreniny, alebo chuťové a vôňové korigens. Medzi drogy zaraďujeme aj riasy a huby. Ako liečivé rastliny používame aj rastliny inak jedovaté, je to len otázka správneho dávkovania. Medzi prírodné liečivá zahŕňame suché rastlinné časti – drogy, čerstvé rastliny, alebo ich časti, izolované obsahové látky, prípadne aj drogy živočíšne, napríklad hadie jedy.

Tento príspevok bol odoslaný v nedeľa, júl 2nd, 2023 o 20:05 a je zaradený pod články, fytoterapia, Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

3 komentárov

SomSlovan
 1 

Trošku viac informácií poprosím, ďakujem.

júl 3rd, 2023 at 20:03
Vhiolynta
 2 

Kolega Znachor trochu podrobnejšie popíš túto zaujímavú a pre magickú prax potrebnú tému.
Zaujali ma riasy. Je možné ich použitie aj v mágii?

júl 4th, 2023 at 8:33
znachor
 3 

Zdravím Ťa kolegyňa, priznám sa, nemám vedomosti o používaní rias v magickej praxi, to však neznamená, že to nie je možné.

júl 8th, 2023 at 19:12

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek