5
jún

Príprava gemmoterapeutických tinktúr.

   Autor: znachor   v fytoterapia, návody, recepty, Zdravie | Zobrazené: 11x

Na prípravu gemmoterapeutických tinktúr sa používajú púčiky rastlín, získané v jarnom období, v štádiu tzv. myšieho uška, spravidla býva púčik naružovelý, to je v dobe, kedy je už púčik prebudený, aktivovaný.
Postup prípravy je v podstate rovnaký ako u bylinných tinktúr, púčiky sa v stanovenom pomere zalejú zmesou vody, alkoholu a glycerolu a nechajú sa macerovať.
Neodporúčam vlastnú prípravu, je to zložitejší proces ako u klasických tinktúr, je dostať množstvo profesionálne pripravených tinktúr, ktoré sú navyše potencované, obdobne ako u homeopatík.
Netreba zabúdať na správne užívanie, teda najprv čistenie organizmu, následne terapia. Čo sa týka dávkovania, je najlepšie nechať si poradiť od odborníka v tejto oblasti, spravidla sa užíva medzi jedlom, 1 – 3 krát denne, 5 kvapiek, postupne dávku zvyšujeme o jednu kvapku denne, až na 15 – 20 kvapiek, potom dávku znižujeme až na 5 kvapiek. Toto platí pri koncentrovanej tinktúre, tzv. materskej.
Treba dôsledne rozlišovať medzi pôvodnou francúzskou receptúrou a českou, češi si to, ako takmer všetko, uspôsobili podľa seba…

Tento príspevok bol odoslaný v streda, jún 5th, 2024 o 13:13 a je zaradený pod fytoterapia, návody, recepty, Zdravie. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

6 komentárov

Vhiolynta
 1 

Kolega Znachor veľmi zaujímavý príspevok. Vyrábaš tieto tinktúry a aj máš k dispozícii?
Teda určite máš aj zoznam a účinky týchto tinktúr.
Ďakujem

jún 5th, 2024 at 13:42
znachor
 2 

Vyrábam fytoterapeutické tinktúry, popis jednotlivých tinktúr samozrejme mám.

jún 5th, 2024 at 13:54
Orion
 3 

Mňa by zaujimalo či sa to týka akýchkoľvek púčikov, a po druhé by ma zaujímalo nejaké konkrétne postupy aj napriek tvojmu upozorneniu Znachor že to neodporúčaš vlastnú prípravu. A potom konkrétne indikácie čo na čo. Ďakujem

jún 7th, 2024 at 10:27
znachor
 4 

Pán kolega, je to široká téma, môžeme sa o tom porozprávať osobne, rád Ti poviem všetko čo viem.

jún 7th, 2024 at 19:20
Lulith
 5 

Sú silnejšie ako z rozkvitnutých rastlín ?

jún 8th, 2024 at 18:56
znachor
 6 

ˇAno,sú oveľa účinnejšie.

jún 12th, 2024 at 14:08

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek