7
jún

Homeopatické tinktúry

   Autor: znachor   v články, fytoterapia, návody, recepty, Zdravie | Zobrazené: 6x

Homeopatia, snáď jedna najkontroverznejšia liečebná metóda, má svojich zarytých stúpencov, ale i odporcov. Ťažko mne, laikovi, povedať kde je pravda.
Homeopatia je vyše 200-ročná metóda liečenia, založená na princípe podobnosti, to znamená podobné sa lieči podobným, to je že látka, ktorá vyvoláva určité ochorenie, toto ochorenie aj lieči, pri podmienke mnohonásobne nižšej koncentrácii.
Metódu vynašiel a rozpracoval nemecký lekár a lingvista Samuel Hahnemann začiatkom 19 storočia.
Homeopatické lieky sa pripravujú z prírodných látok, približne polovica je rastlinného pôvodu, používa sa 1500 druhov rastlín. Sa používajú živočíšne substancie, 300 druhov, ale i látky minerálneho pôvodu.

Príprava homeopatík:

Základom je materská tinktúra, ktorá sa pripravuje maceráciou čerstvej rastliny v alkohole po dobu troch týždňov, následne sa riedi a dynamizuje, ide o silné mechanické pretrepanie.
Výhodou homeopatík je že nemajú nežiadúce účinky, nie sú toxické, nevyvolávajú závislosť, je vhodný pre všetky vekové kategórie vrátane malých detí, aj novorodencov a gravidných žien.
Poznáme jednozložkové homeopatiká a homeopatické špeciality – viaczložkové preparáty. Jednozložko vé preparáty sú vo forme granuliek, alebo globuliek, špeciality sú vo forme tabliet. Homeopatiká môžu užívať aj cukrovkári.

Tento príspevok bol odoslaný v piatok, jún 7th, 2024 o 12:39 a je zaradený pod články, fytoterapia, návody, recepty, Zdravie. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

2 komentárov

Vhiolynta
 1 

Homeopatiká používam. Je to účinná liečba.
Zaujímavý príspevok.
Ďakujem

jún 7th, 2024 at 16:40
Lulith
 2 

Teším sa, keď spolu nejaké homeopatikum vyrobíme.

jún 8th, 2024 at 18:54

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek