9
máj

Reiki a ja

   Autor: Vhiolynta   v reiki | Zobrazené: 17x

Keď som začínala s Reiki, prišla za mnou kolegyňa s chrípkou. Môj nesmelý návrh na liečbu z mojej strany bol prijatý a výsledok ma skutočne prekvapil. Chrípka ustúpila, teplota opadla a ja som v rukách cítila ešte silnejšie teplo a brnenie ako v čase po zasvätení do Reiki. Tak sa začala moja liečiteľská prax a za mesiac vzrástol počet ľudí, ktorí ma navštívili. Začínala som skôr s ľahkými chorobami od chrípok, angín a zápalov horných dýchacích ciest po pohybové problémy, artritídu reumu a podobne. Dodalo mi to sebavedomie a absolvovala som aj druhý stupeň. Moje schopnosti sa rozšírili, bolo možné liečiť aj na diaľku. Naviac som zaznamenala pozitívne zmeny aj v osobnom živote. Princípy Reiki slúžia k pochopeniu svojho života a seba samého, k dosiahnutiu celistvosti a tiež k pochopeniu hlbšieho významu liečenia. Až sa osobne vyrovnáme sami so sebou, pochopíme hlbší zmysel. Je to učenie cesty, postoja človeka k sebe samotnému a k svetu, cesta pravého úsilia.

Liečila som známych, neznámych ľudí, na diaľku a aj tých, čo ku mne prišli osobne. Bolo to aj krásne aj náročné.
Po absolvovaní druhého stupňa som musela navštíviť zubára. Strach zo zubnej vŕtačky vyriešila anestézia. Super, čakám v čakárni na pôsobenie, podoprela som si bradu rukami a čakám…behom niekoľko minút účinky anestézie zmizli. Lekárovi som potom s prosíkom vysvetľovala, že asi tá prvá nezabrala, nech mi dá ďalšiu. Odvtedy si u zubára pred zákrokom nechytám tvár.
Po čase som bola oslovená na tretí stupeň, majstrovský. Po troch rokoch intenzívnej praxe moje možnosti opäť vzrástli.
Tu som už začala liečiť aj ťažšie stavy cukrovky, roztrúsenú sklerózu…

Potom som sa rozhodla, že by som mohla zasväcovať do Reiki aj ja. Môj učiteľ/majster s tým súhlasil a som učiteľkou 1 a 2 stupňa Reiki.
Mám svojich žiakov, sú usilovní, často sa stretávame a konzultujeme veci, ktoré je potrebné riešiť.
S úsmevom spomínam na manželský pár z Nitry. Majú dcérku na vozíku, po narodení dostala obrnu. Mali s ňou veľké problémy, Anka už bola v koncoch a jej manžel zúfalo sa neustále vypytoval čo s tým. Navrhla som Anke prvý stupeň Reiki. Tvrdila, že ona na to nie je, nemá čas a tak podobne. Dobre, riešila som terapie jej dcérky a Anka bola pri tom. Veľmi bola spokojná ako sa dcérka skľudnila a ako sa jej správanie mení. Teraz reikuje dcéru sama, nevie si to vynachváliť, aká je to úľava. Už má aj druhý stupeň a lieči už celú svoju rodinu a okolie.
Pôsobenie Reiki je príjemné jednak pre človeka ktorý energiu odovzdáva, jednak pre toho, kto ju prijíma. Najdôležitejšie je pri Reiki naučiť sa pristupovať ku komukoľvek nestranne. Hlavne vtedy, ak sa jedná o blízkeho človeka, pretože naša túžba pomôcť je o to väčšia.
Reiki je pasívna technika, pracuje v hrubých energetických tokoch. Veľká výhoda Reiki spočíva v tom, že harmonizuje organizmus spôsobom, ktorý nepotláča dôsledok choroby, ale rieši priamo jeho príčinu. Cesta k uzdraveniu môže byť síce dlhšia, ale vždy bude účinnejšia.
Pre dosiahnutie výsledkov nie je rozhodujúce u ktorého majstra iniciáciu získame. Kvalita seminára má najväčší vplyv na mieru znalostí ktoré si odtiaľ odnesieme. A potom je dôležitá prax.

Nemám zatiaľ žiadne skúsenosti s epileptikmi, ale viem, že sa daria epileptické problémy riešiť pomerne dobre.
Spomínam si na mladíka, ktorý celej veci veľmi neveril, na seminári bol „pán sveta“, seminár bol preňho nudný, no po iniciácii nastal obrat o sto osemdesiat stupňov. Celú situáciu charakterizoval slovami: „Neviem ako, ale mám pocit, akoby mi z hlavy spadlo dvadsať kíl“.
Vedľajšie účinky sa pri Reiki nevyskytujú, snáď po uvoľnení psychických blokov môže dôjsť ku krátkodobému napätiu. Behom niekoľkých hodín však nepríjemný stav pominie a nastáva uvoľnenie. Na túto možnosť pacienta s psychickým problémom vždy vopred upozorním.
Toľko teda o mojej skúsenosti s touto veľmi príjemnou a účinnou prírodnou metódou uzdravovania.

Tags: ,

Tento príspevok bol odoslaný v štvrtok, máj 9th, 2019 o 14:29 a je zaradený pod reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek