9
máj

Komunikácia a vzťahy medzi čakrami

   Autor: Vhiolynta   v reiki | Zobrazené: 19x

Ako sme sa učili na výuke s majstrom Lucasom o čakrách, zaujalo ma, akým spôsobom tieto energetické centrá pracujú vo vnútri nášho tela. Vieme, že čakry sa spájajú a komunikujú s čakrami každého, s kým prídeme do kontaktu.
Pokiaľ napríklad niekto trpí, môžeme do jeho života vniesť trochu pozitívnej energie. Je tu však aj riziko, že ľudia by mohli použiť toto vzájomné spojenie na to, aby vniesli negativitu do nášho života.
Pokiaľ teda chceme dosiahnuť spojenie s druhým na hlbšej a zmysluplnejšej úrovni, budeme musieť najskôr pochopiť ako prebieha komunikácia na duchovnej úrovni s tým, koho stretneme. Každá z našich čakier plní inú úlohu, a preto tiež komunikuje odlišným spôsobom.

Korunná čakra je považovaná za najvyššiu úroveň na ktorej môže nastať spojenie. Preto je komunikácia prostredníctvom korunnej čakry vyhradená iba pre vzácne vzťahy. Sú to vzťahy, ktoré môžu trvať aj niekoľko životov. Sú postavené na neobmedzenej lojalite, sú zárukou bezmedznej dôvery. Blok v tejto čakre je neotvorenie sa duchovným pravdám, môže sa dostaviť pocit neistoty a bezcieľnosti.

Čakra tretieho oka je spájaná s intuíciou a sebauvedomovaním. Umožňuje nám vidieť pod povrch, poznať v tom druhom jeho skutočnú duchovnú osobnosť. Komunikácia cez túto čakru sa nezameriava iba na partnerstvo, ale ako a akým spôsobom by mohli prispieť k zlepšeniu situácie okolo nich. Pri disharmónii berieme len racionálne myslenie, duchovné pravdy odmietame.

Komunikácia prostredníctvom krčnej čakry je duchovnej povahy. Najčastejšie sa hovorí o pravde, poctivosti a morálnych hodnotách. Zároveň nás s druhými spája uvedomenie si, že v našom živote tu na Zemi ide o niečo iné ako iba o naše ľudské emócie a túžby. Pri disharmónii máme problém slovami vyjadrovať svoje myšlienky a skutočné pocity, často je tu zajakávanie. Disharmónia sa prejavuje aj u ľudí, ktorí na seba upozorňujú prívalom slov, reči, no chýba im úprimnosť, otvorenosť…

Srdcová čakra nám umožňuje najlepšie predstavy o láske a je spájaná so srdcom. Preto vzťahy, ktoré sú založené na komunikácii prostredníctvom srdcovej čakry sú tie, kedy jeden druhého milujeme hlbokou láskou bez toho, že by sme očakávali niečo naspäť. Disharmónia spôsobuje, že sme ľahko zraniteľní, nevieme dávať nezištne, znovu a znovu potrebujeme potvrdenie o láske. Pocit úzkosti a bezcitnosť je silný blok v srdcovej čakre,…
Pupočná čakra ovplyvňuje vývoj osobnosti, ambicióznosť, motiváciu a dosahovanie výsledkov. Preto komunikácia sa uberá obvykle dvoma rozdielnymi cestami. Buď je medzi partnermi v komunikácii rivalita, alebo ich spája vízia spoločného cieľa, ktorá ich poháňa vpred. Preto takáto komunikácia dokáže naplniť naše ciele a sny pomerne rýchlo. Disharmónia spôsobuje, že presadzujeme svoj názor, moc, chceme ovládať vnútorný aj vonkajší svet, ženie nás vnútorná nespokojnosť. Sme nevyrovnaní, cítime sa skleslo, bez odvahy, všade vidíme prekážky, nízka sebadôvera, slabosť v žalúdku (nervozitu)…

Sakrálna čakra umožňuje komunikáciu v spokojnosti a v spoločne zdieľanom bohatstve. Otvorený a prirodzený vzťah k ľuďom, citová stabilita, vysporiadanie sa s emóciami, pohlavné spojenie je súladom tvorivých energií muža a ženy, jednotou s prírodou a vnútornou celistvosťou. Disharmónia vzniká často v puberte pri prebúdzaní sexuálnych síl, je tu nedostatočné vysvetlenie čo s tým. Patrí sem popieranie sexuality, prehnaná sexualita, vzťah k opačnému pohlaviu.
Koreňová čakra nás najsilnejšie spája s fyzickými rozmermi našej existencie, cez ňu sa privádza kozmická energia na telesnú úroveň a zároveň energia zeme prúdi do našej energetickej sústavy. V komunikácii je to veľká snaha presadiť sa, dobyvačnosť, stabilita, opora, schopnosť nájsť si miesto v živote, uzemnenie, materiálny svet. Disharmónia spôsobuje materiálne vlastníctvo a istoty – chceme mať všetko, ale na následky nemyslíme. Chýba pocit stability a schopnosť presadiť sa. Znakom je chatrné telo, málo telesnej a duševnej sily, starosti a pocit neistoty.

Tags: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v štvrtok, máj 9th, 2019 o 14:33 a je zaradený pod reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek