3
sep

Vydymovanie bylinkami

   Autor: Vhiolynta   v články, fytoterapia, návody, Nezaradené, recepty | Zobrazené: 7x

Teraz je čas, keď zberáme bylinky, či je to levanduľa, šalvia, rozmarín a iné bylinky. Aj mne sa na záhradke urodilo z týchto byliniek.
Celé leto som zberala bylinky, viazala a sušila. Samozrejme som vždy po zbere tej ktorej bylinky poďakovala za dary Matke Zeme.

Zapálila som suchú vetvičku levandule. Príroda rozumie ohňu a dymu lepšie ako slovám. Je to pre ňu akt očisty, staré odchádza preč a je priestor pre nové a čisté.
Preto som sa tento rok rozhodla z levandule, šalvie a iných voňavých byliniek spraviť vydymovacie tyčinky. Sú skvelé na očistu domu, pozemku, ale aj seba samého.
Začala som s levanduľou, ktorá tvorí základ a viac poschodí. Potom som pridávala okolo dlhých stoniek levandule vetvičky rozmarínu, nádhernú voňavú šalviu a tymian. Do niektorých som dala aj mätu a medovku. Zviazala som to prírodným špagátom a nechala schnúť.
Väčšia vydymovacia tyčinka je tvorená asi z 80 kvetov levandule, 4 väčších vetvičiek rozmarínu, 4 – 5 vetvičiek šalvie a 4 väčšie trsy tymianu.
Teraz som si zohnala bielu šalviu, tak keď sa rozrastie, budem ju používať do vydymovacích tyčiniek.
Sušením sa tyčinka trochu scvrkne, preto je vhodné sem – tam sušenie pozorovať a špagát rozstrihnúť a previazať.

Aké bylinky na čo slúžia?
Šalvia sa používa na očistu negatívnej energie, mäta a rozmarín na ochranu…

Ako vydymovať?
Vydymovacia tyčinka sa podpáli, chvíľku sa nechá horieť aby sa rozhorela a potom sa sfúkne. Ona začne dymiť a práve ten dym je očistný.
Ak očisťujeme osobu, chodíme s dymiacou tyčinkou okolo nej a môžeme pri tom krúžiť rukou. A rovnako je to aj s príbytkom, či pozemkom.
Keď skončíme vydymovanie a tyčinka ešte dymí, môžeme ju dať na nehorľavý podklad a nechať dodymiť, alebo ju uhasíme pieskom. Takúto tyčinku môžeme znova použiť.

Ako často vydymovať?
Povedala by som pravidelne, ale aj podľa potreby. Ak máme intenzívny pocit, že musíme svoju domácnosť, alebo dvor očistiť, zo začiatku to môžeme robiť raz za týždeň. Po mesiaci už stačí asi raz za dva – tri mesiace. Ako to cítime.
A hlavne ak nie sme alergický na dym.
Môžeme tyčinky použiť aj na relax, meditáciu…

Prajem pohodové chvíle…

Tento príspevok bol odoslaný v utorok, september 3rd, 2019 o 13:45 a je zaradený pod články, fytoterapia, návody, Nezaradené, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek