23
apr

Tinktúra z ďateliny

   Autor: Vhiolynta   v články, fytoterapia, návody, Nezaradené, recepty, Zdravie | Zobrazené: 3x

Tinktúra z ďateliny sa používa na vonkajšie a vnútorné použitie. Zvonka vo forme obkladov pri dne, reumatizme a kožných problémoch.
Vnútorné použitie (1 lyžička pred spaním) sa odporúča na zmiernenie problémov pri menopauze, pri hnačke a na očistenie organizmu.

Postup pri výrobe tinktúry z ďateliny:
Natlačíme kvety do malej nádoby zo skla. Zalejeme bielym alkoholom (40%) a nádobu uzatvoríme. Necháme na teplom a tmavom mieste po dobu troch týždňov.

Liečivý olej z ďateliny:
Nazbierame fialové kvety ďateliny a necháme ich v tieni niekoľko hodín, aby malé chrobáky z hlávok mohli vyliezť. Potom ich nasypeme do pohára a nalejeme na ne slnečnicový olej tak, aby boli zaliate všetky časti rastlinky (aby nedošlo k plesniveniu). Necháme stáť 3-5 týždňov na teplom a tmavom mieste. Raz denne nádobu pretrepeme. Pretrepávanie pomáha lepšie rozpustiť účinné zložky a zabráni vzniku plesní.
Denná masáž s ďatelinovým olejom pôsobí proti starnutiu pokožky a vráskam.

Tento príspevok bol odoslaný v utorok, apríl 23rd, 2024 o 17:20 a je zaradený pod články, fytoterapia, návody, Nezaradené, recepty, Zdravie. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek