4
mar

Reiki energia a práca s ňou (6)

   Autor: Vhiolynta   v články, Nezaradené, reiki | Zobrazené: 10x

V každom človeku je polarita jang – jin. Pripomeniem len, že jang je pozitívny mužský princíp, spájaný je s aktivitou, teplom, svetlom, s činnosťou, je skôr na povrchu. S jin je spätý negatívny, ženský princíp, chlad, tma, vlhko, hmota, všetko vo vnútri.
Keď si predstavíme, že by sme človeku poskytli iba energiu, živiny, ktoré dostáva zo zeme (jin), život by trval iba krátko. Na druhú stranu nikto nemôže žiť iba zo svetla a vzduchu (jang).

Čo je teda životná energia?
Naše telo je popretkávané energetickými dráhami, ktoré súvisia s jednotlivými orgánmi. Energetické odblokovanie jedného orgánu môže odstrániť viacero sprievodných symptómov. Ak to zjednoduším, viacero plôch, bodov na tele je previazaných s príslušným orgánom a preto je potrebné pri odstraňovaní problému ísť k príčine a neliečiť iba prejav problému. Energetickou masážou uvoľníme začiatočný bod príslušnej energetickej dráhy a postupujeme smerom, ktorým prúdiť energia má až po koncový bod.
Reiki teda dodáva chýbajúcu energiu, respektíve presmerováva prebytočnú do miest, kde chýba.
Poruchy toku energie, jej spomaľovanie a zrýchľovanie, vznik oblastí s prebytkom energie alebo s nedostatkom energie, nie je normálna situácia a teda nastáva porucha zdravia, choroba.
Meridiány sú energetické dráhy vo vnútri nášho tela, ktoré zodpovedajú za tok energie od orgánu k orgánu.
Jednotlivé meridiány sú pre prácu s energiou Reiki veľmi dôležité. Na druhom stupni Reiki máme symboly, ktoré slúžia na prečisťovanie, harmonizáciu jednotlivých dráh. Ja tieto symboly veľmi rada používam, ich pôsobnosť je citeľná.
Zmyslom práce s meridiánmi je zaistenie priechodnosti dráh, rozpúšťanie energetických blokov, ktoré spôsobujú energetický nedostatok v smere toku energie a potiaže z prebytku energie pod týmto blokom tiež v smere toku energie.

Kedy s Reiki neliečime
Sú prípady, kedy použitie energie Reiki nie je vhodné. Napríklad pri liečení zlomenín. Tu sa doporučuje, a aj som to v reále takto riešila, liečenie Reiki až v čase, keď už je kosť zafixovaná na svojom správnom mieste a Reiki liečenie zrasteniu pomáha urýchľuje ho. Vhodne naplánované liečenie s Reiki mnohonásobne znižuje problémy s hojením, zrastením a bolesťami. Mám klientku po operácii „ženských vecí“. Tu aplikujem energiu Reiki pravidelne na operované miesto aby celé liečenie po operácii prebehlo bez problémov, aby jazvy neboli príliš viditeľné a bolestivé.
Ďalším problémom býva liečenie vážne psychicky chorých ľudí, užívajúcich silné antidepresíva. Chcela som liečiť človeka so schizofréniou, no uvedomila som si, že Reiki energia zosilňuje účinky liekov – akýchkoľvek liekov, takže pri liečení Reiki môže nastať aj slabšie predávkovanie a tlak na srdce. Tento človek má aj vysoký krvný tlak. Takže liečba by nebola vhodná.
Ďalšou najčastejšou chybou je liečiť práve operovaného človeka. Reiki nielenže zosilňuje intenzitu akýchkoľvek liekov, ale tiež skracuje čas ich pôsobenia na ľudský organizmus. To preto, že farmaceutiká nie sú pre telo prirodzené a teda ich Reiki z tela vytesňuje. Pôsobenie uspávacích liekov počas operácie je teda oveľa kratšia a operovaný sa počas operácie môže prebrať. Pokiaľ teda chceme svojmu blížnemu, či klientovi pomôcť, počkáme až na druhý deň po operácii, keď už nebudú potrebné tlmiace lieky. Až potom aplikujeme terapiu Reiki. Pomôžeme mu tým k celkovej rehabilitácii po operácii, k zlepšeniu psychického stavu, k hojeniu pooperačných jaziev a podobne.
Čo si treba ale veľmi pripomenúť je, že Reiki energia spadá pod „horúce“ energie, preto ju nikdy nepoužívame na popáleniny. V mojich začiatkoch, sa mi stala taká komická situácia, vysmážala som rezne a jeden mi vykĺzol z ruky a rozpálený olej ma ošplechol tak, že dlaň a časť ruky nad zápästím bola zasiahnutá. Napriek tomu, že som mala ruku asi 10 minút pod ľadovou vodou, urobili sa mi pľuzgiere a pálilo to neskutočne. Moja kamoška, ktorá už mala Reiki 2, mi poslala diaľkovo Reiki s tým, že vyskúša. No ako začala, bolesť neustupovala, práve naopak silnela. Rýchlo som jej volala aby prestala. Potom sme sa od nášho učiteľa dozvedeli, že na horúcu popáleninu dať horúcu energiu je ako priložiť tú popálenú ruku k ohňu.

Tento príspevok bol odoslaný v štvrtok, marec 4th, 2021 o 9:35 a je zaradený pod články, Nezaradené, reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek