15
feb

Reiki energia a práca s ňou (5)

   Autor: Vhiolynta   v články, Nezaradené, reiki | Zobrazené: 12x

Čakry a k nim prislúchajúce orgány

Nechcem podrobne rozpisovať o čakrách, radšej spomeniem čo s ktorou súvisí.

1. Čakra – koreňová, umiestnená medzi konečníkom a genitáliami, je spojená s kostrčou – červenej farby – otvára sa smerom dole, obsiahne všetko tuhé v tele (tkanivá, kosti, kĺby, svaly, kostrč, bunky, cievy, kostná dreň, spodné rozmnožovacie orgány (krčok maternice a pošva), časť hrubého čreva a konečník,
S koreňovou čakrou je spojená naša schopnosť prežiť, odstrániť zo života všetko, čo nás trápi a osvojiť si to, čo nás napája životnou energiou. Keď je táto čakra blokovaná, môže spôsobovať tieto choroby: zápchu, hemoroidy, zápal hrubého čreva, hnačky, chladné nepokojné prsty, časté močenie, zápal močového mechúra, osteoartróza bedrového kĺbu, ľadvinové kamene, impotencia, hypertenzia, hypotenzia, vrodené deformácie chodidiel.
Emócia pri bloku: veľký strach, hlavne o prežitie a hmotné zabezpečenie, ego, pýcha, lenivosť, hnev, komplexy menejcennosti, perfekcionizmus, nezvládnutá sexualita a vášne.
Najčastejšie dôsledky: poruchy hrubého čreva, prostaty, vaječníkov, sexuálne dysfunkcie, hemoroidy, problémy s nohami (bolesti, obehové problémy, kŕčové žily)
Mala by byť v rovnováhe so siedmou čakrou, aby sme si udržali svoju vnútornú stabilitu.

2. čakra – sakrálna, nachádza sa nad pohlavnými orgánmi, je spojená s krížovou kosťou (dva prsty pod pupkom) – oranžovej farby – otvára sa smerom dopredu, obsiahne celý zvyšok reprodukčného systému, šťavy v tele a teda všetky vodou naplnené orgány, močový mechúr, spodná časť ľadvín, prevažná časť maternice, prostata, krvný obraz, tenké črevo, apendix, sakrálna časť chrbtice
Druhá čakra je centrom pôvodných, nefiltrovaných emócií, sexuálnej energie a tvorivých síl.
Blokovaná druhá čakra môže spôsobovať tieto choroby a problémy: bolestivá menštruácia, predmenštruačný syndróm, cysty na vaječníkoch, endometrióza (môže sa vyskytovať s maternicovými myómami), choroby mieška a prostaty, problémy s erekciou, prípadne so vzrušivosťou. Ovplyvňuje telesné tekutiny.
Emócie pri bloku: nadmerná psychická závislosť, neistota, úzkosť, beznádej, strach, neznášanlivosť, nízka sebaúcta, zadržané a nevyjadrené emócie, prílišné preberanie pocitov druhých, sebadeštrukcia.
Najčastejšie dôsledky: gynekologické problémy, poruchy menštruácie a problémy s plodnosťou, mykózy, choroby semenníkov, časté zápaly akéhokoľvek druhu a zápaly kĺbov, problémy s ľadvinami, nadľadvinami a močovým mechúrom.

3. čakra – solar plexus – umiestnenie dva prsty nad pupkom – žltej farby – otvára sa smerom dopredu, obsiahne priečny tračník, prevažnú časť tenkého čreva, žlčovody, spodná časť pečene, slezina, dvanástnik, pankreas (podžalúdková žľaza), koža a vegetatívny nervový systém, lumbálna až thorakálna časť chrbtice a posledné dve rebrá
Pri oslabenej tretej čakre pociťuje človek hnev, príkorie, žiarlivosť, depresie
Choroby: cukrovka, záha, choroby pečene, žlčníkové kamene, žalúdočné vredy, celiakia, problémy tráviaceho traktu.
Emócie pri bloku: splín, smútok, starosti a vytrvalé premýšľanie o nich, slabé sebavedomie, pocit bezmocnosti, ľútosti, viny, nerozhodnosť, hnev, agresia, zloba, nepriateľstvo, podráždenosť, odsudzovanie a ohováranie druhých, prehnaná starostlivosť a rozdávanie sa, prílišná zodpovednosť a prehnaná svedomitosť, potlačený a dovnútra obrátený hnev a zlosť, pocit zbytočnosti.
Najčastejšie dôsledky: choroby pankreasu (aj diabetes), pečene, žlčníka, žalúdka a tráviaceho traktu, poruchy sleziny a lymfatického systému.

4. čakra – srdcová – zelenej farby – otvára sa smerom dopredu, obsiahne srdce, pľúca, obehový systém, malý krvný obeh, krvný tlak, krvotvorba, priedušky, dýchacie trubica až časť pažeráka, horná časť pečene, bludný nerv
Choroby spôsobené blokovaním štvrtej čakry: psychické problémy – schizofrénia, Parkinsonova choroba, mániodepresia a iné depresívne poruchy, úzkosť, cievne choroby, srdcovo – cievne problémy
Emócie pri bloku: bolesť, smútok, krivda, sklamanie hlavne v citových záležitostiach, premenlivé a negatívne city, bezcitnosť, slabá sebaúcta, nízke, či privysoké sebavedomie, prehnaná starostlivosť o druhých a závislosť, absencia súcitu
Najčastejšie dôsledky: srdcové poruchy a ťažkosti, problémy s tlakom, imunitné poruchy, alergie, astma, problémy priedušiek a pľúc, poruchy spánku, problémy hornej časti chrbtice

5. čakra – krčná – modrej farby – otvára sa smerom dopredu, obsiahne hrdlo, hrtan, hltan, mandle, štítnu žľazu, ústnu dutinu, spodnú sánku a spodné zuby, koreň jazyka, žľazy, hlasivky, príchlopka pažeráka (ovplyvňuje prehĺtanie a nádych), cervikálna časť chrbtice (krčná), ramená, ruky, prsty (tŕpnutie prstov)
Piata čakra je mostom medzi naším myslením a cítením.
Blokovanie spôsobuje: astmu, zvýšenú činnosť štítnej žľazy, bolesti v krku, zapálené krčné mandle, afty, bolesti zubov, mentálna anorexiu
Emócie pri bloku: odpor, hnev, znechutenie, slabá až žiadna priebojnosť, neschopnosť povedať „nie“, alebo vyjadriť súhlas, prehnaná, či nedostatočná zodpovednosť, strach komunikovať a vyjadrovať svoj názor, nutkavé predstavy a jednanie, strnulosť v zavedených vzorcoch, pocit viny, neochota počúvať.
Najčastejšie dôsledky: choroby štítnej žľazy, hrdla (aj angíny), čeľustí, úst, hrtanu, hlasiviek, bolesti krčnej chrbtice a oblasti lopatiek, poruchy sluchu.

6. čakra – čakra tretieho oka – fialová farba – otvára sa smerom dopredu, obsiahne CNS, tretie oko, horné zuby, nos, nosohltan, dutiny, horné dýchacie cesty, uši, očný nerv, ľavé oko, trojklaný nerv, prvé dva stavce (Atlas, Axis), žľazy, prevažná časť mozgu a mozgový kmeň (tu vznikajú hlavne problémy s vnútrolebečným tlakom).
Ak je šiesta čakra blokovaná, vedie to k pochybnostiam, nepokoju a rozpačitosti. Nedostatočná funkčnosť tejto čakry sa prejavuje prízemným rozmýšľaním. Ľudia s problematickou šiestou čakrou sa skrývajú, precitlivene reagujú na kritiku, vyhýbajú sa očnému kontaktu a pri rozhovore sa pozerajú do zeme. Bývajú zábudliví a majú problémy s očami.
Choroby spôsobené blokovaním tejto čakry: tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami a výtok z nosa.
Emócie pri bloku: zmätok, labilita, disharmónia, chyby v sebareflexii a v pohľade na svet.
Najčastejšie dôsledky: problémy s hypofýzou a hormonálnym systémom, rastové a vývojové problémy, poruchy centrálnej nervovej sústavy (CNS), slabá koncentrácia, pomalé myslenie, náchylnosť na schizofréniu, poruchy zraku, ušné choroby.

7. čakra – farba biela – otvára sa smerom hore, CNS, pravé oko, sivú kôru mozgovú, vrchnú časť mozgu, zadnú lebečnú kosť, myslenie, logiku, dedičnosti
Ak je siedma čakra blokovaná, nikdy nebudeme cítiť duševnú harmóniu. Aj keď všetko vychádza podľa plánu, stále cítite strach. Nič nás neuspokojuje, nevieme byť na seba hrdí a prestávame rozumieť svojmu okoliu. Prejavuje sa sklon k egocentrizmu, človek žije v obmedzenom pohľade na realitu, má slabý vzťah k sebe.
Emócie pri bloku: zúfalstvo, beznádej, depresie spojené so stratou zmyslu života, pocit oddelenosti a osamotenosti, nedostatok sebapochopenia, nemožnosť nájsť cestu a smer.
Najčastejšie dôsledky: nervové choroby (Parkinsonova choroba, schizofrénia, záchvaty paniky, psychózy, mánie), poruchy epifýzy, poruchy učenia, závažné depresie, závrate.

Aby som ešte doplnila smery otvárania jednotlivých čakier, tak každá hlavná čakra na prednej strane tela má svoj proťajšok na zadnej strane tela a sú považované za predný a zadný aspekt tej istej čakry. Prvú a siedmu čakru môžeme tiež považovať za dvojicu, pretože sú akýmisi otvorenými koncami hlavného vertikálneho prúdu sily, ktorý pulzuje hore a dole pozdĺž chrbtice a do ktorého sú všetky čakry zaústené. Miesta, kde sa čakry k hlavnému prúdu sily pripojujú sa nazývajú korene čakier.

Pri práci s čakrami som sa naučila pracovať aj so svojím vnútorným svetom. Cez tento vnútorný svet potom môžeme ovplyvňovať čakry. Môžeme čakry roztáčať, zlepšovať frekvenciu energie čakier a tiež možno zmeniť farbu aury. Všetko vyžaduje „iba“ úsilie a cvičenie. Samozrejme musíme pridať tiež túžbu sa zlepšiť. Bez tejto hnacej sily nezmôžeme nič a budeme sklamaní, že vlastne „nič“ nefunguje.

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, február 15th, 2021 o 10:55 a je zaradený pod články, Nezaradené, reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek