26
nov

Reiki energia a práca s ňou (3)

   Autor: Vhiolynta   v články, Nezaradené, reiki | Zobrazené: 13x

Podľa mňa je pri práci s reiki energiou, a nie len s ňou, dôležité pochopiť päť princípov reiki. Priblížim vám ich.
Päť princípov Reiki
Dr. Usui vypracoval päť životných zásad Reiki, ktoré sú podľa mňa výborným základom a pochopením vecí v dnešnom uponáhľanom a chaotickom svete.
Zamyslime sa nad napísanými zásadami, princípmi a textom, ktorý je pri každej z nich uvedený. Záleží iba na nás, ako rýchlo budeme meniť seba a svoj život a či si pozveme Reiki na pomoc.

1. Utíšim v sebe akúkoľvek zlobu
Nemôžeme hľadať disharmonické prvky mimo seba a nerovnováhu v sebe prehliadať. Každý priťahujeme k sebe ľudí na príbuznej frekvencii.
Utíšiť zlobu znamená uvoľniť, spracovať v sebe blokované emócie. Zlými a zatrpknutými sa stávame vtedy, keď naše predstavy o nás samých, alebo o druhých ľuďoch nezodpovedajú skutočnosti, keď zlyháme v živote, keď naše priania a potreby zostávajú nenaplnené. Myslím si, že cez ľudí, ako naše zrkadlá, ktorí vstupujú do našich životov, môžeme objaviť svoj krehký bod v našom egu. Veľmi vhodným cvičením je precítiť naplno túto emóciu a uvoľniť sa. Dôležité je nepoukazovať na chyby druhých, ale radšej hľadať svoje vlastné, pretože chyby ktoré vidíme na druhých sú naše vlastné. Je potrebné zistiť prečo sa rozčuľujeme, aké robíme vyhýbavé manévre, je potrebné poznať svoje citlivé miesta. Nezabudnime, že hnev je reakcia nedostatku, núdze a blokuje energie prvej, koreňovej čakry.

2. Zabudnem na všetky trápenia, starosti
Keď sa trápime, zabúdame, že všetko má svoju príčinu a všetko so všetkým súvisí. Naše trápenie nás obmedzuje, nevieme sa pohnúť z miesta. Je v tejto situácii vhodná meditácia, rozhovor s priateľom, prechádzka prírodou, počúvanie hudby, no hlavne spracovať dôvod našej situácie.
Starosti blokujú sexuálnu čakru (druhá čakra), ktorá sa dá označiť ako čakra radosti zo života. Vhodné je pri týchto ťažkostiach sa vedome smiať (niekde kde nikoho nerušíme).

3. Zarábaj si na živobytie čestným spôsobom
Znamená to prestať sa klamať, stáť si za tým čo človek robí, alebo zmeniť svoj život. V podstate si musíme uvedomiť, že nemôžeme nikdy jednať bezchybne, no napriek tomu sa o to musíme snažiť a pracovať na odstraňovaní svojich chýb. Rastieme na základe poznania svojich slabých stránok.
Náš strach z toho, že niečo nedostaneme, nedosiahneme nám bráni mať to, čo je skutočne naše. Záleží iba na nás, čo sme schopní vidieť. Čo vidíme, to môžeme mať. O čom premýšľame, to by sme mali vytvoriť. Bohatstvo nemusí byť iba materiálnej povahy, je aj emocionálne, mentálne a duchovné.

4. Snažme sa byť láskavý ku všetkým bytostiam
Keď nemáme súcit, empatiu k ostatným, nemôžeme naozaj vážiť si a rešpektovať sami seba, oddeľujeme sa od ostatných. Všetko, čo vychádza z nás, pocítia druhí a naopak. Veľmi pravdivé je k tomuto príslovie, „Nečiň ostatným to, čo nechceš aby iní činili tebe, pretože ty si ostatní“.
Všetci prechádzame cestou vývoja a postupne meníme svoj stupeň poznania. V tom je tá krása. A najťažšie je naučiť sa láske k sebe, poznať a zvládnuť sám seba.

5. Buď vďačný
Je to najťažší princíp. Je ťažké byť vďačný za všetko čo dostávame, čím sa učíme, pretože to všetko často veľmi bolí. Bolesť sama o sebe je však iba bolesť. Ale skúsenosť bolesťou, ktorá je podložená pochopením, že bolesť slúži užitočnému účelu, je náročné. To ale neznamená, že je potrebné trpieť. Dôležité je pochopiť. Zanechať cestu strachu a pochybností a zvoliť si cestu múdrosti a pochopenia. Cesta k vnútornej sile vedie cez naše srdce a znamená uvedomenie si svojich emócií.

Myslím si, že cesta k Duši vedie naším srdcom. Jedným z predpokladov pre naplnenie tejto možnosti je zvládnutie piatich princípov Reiki.

Tento príspevok bol odoslaný v štvrtok, november 26th, 2020 o 8:04 a je zaradený pod články, Nezaradené, reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek