26
okt

Reiki energia a práca s ňou (2)

   Autor: Vhiolynta   v články, Nezaradené, reiki | Zobrazené: 19x

Podstatou je naučiť sa pochopiť energetický systém fyzického tela človeka, a vďaka tomu pochopiť súvislosti medzi fyzickým telom, energetickými telami a energetickými centrami, dokázať nastoliť stav ozdravenia organizmu, stav kľudu a uvoľnenia. Reiki podporuje samoliečenie, posilňuje telo aj Dušu, uvoľňuje blokády, harmonizuje centrá sily, čakry.

Reiki nám tiež môže pomôcť vyrovnať sa s množstvom psychosomatických problémov.
Ako vlastne Reiki liečenie funguje. Pri „reikovaní“ nepotrebujeme mať žiadne mimoriadne schopnosti získané od narodenia, či vplyvom nejakého úrazu, alebo návštevou duchovnej bytosti. Spomeňme si na situáciu, keď sa udrieme, to je jedno kam, alebo nás bolí hlava, inštinktívne si na toto bolestivé miesto priložíme ruky. Toto sú danosti, či akokoľvek inak to nazveme reflexami, ktoré máme od narodenia, ale vôbec nie sú náhodou. Sú to schopnosti, ktorými ľudia v dávnych časoch bežne disponovali a nie je žiaden dôvod, prečo by sme tieto schopnosti nemohli využívať aj dnes.
Niekedy nám klient povie „Som bez energie“. On to tak chápe, ale v skutočnosti reikista cíti nad telom klienta buď čiastočne blokovanú energiu v niektorej čakre, alebo nerovnováhu medzi čakrami. Niekedy sa používa pojem „zablokovaná“ čakra, čo je nesprávne, pretože človek, ktorý by mal zablokovanú čakru by bol mŕtvy. Všetky čakry sú totiž navzájom prepojené a v okamžiku, kedy by jedna z nich bola nepriechodná, zboril by sa celý energetický systém organizmu a došlo by ku kolapsu a nakoniec k smrti.
Sú aj traumatické energie, ktoré vznikajú na základe bolestivého zážitku, napríklad smrť blízkej osoby, rozvod, rozchod, zneužitie, krivda, sklamanie, šok, úraz, stres a všetko čo pociťujeme ako negatívne. Túto negativitu si náš mozog zapamätá a uloží do podvedomia. Aj keď na tieto udalosti človek časom zabudne, nespomenie si, je v jeho mozgu uložený a pripravený na možné uvoľnenie. K tomu dochádza v rôznych životných situáciách (ale tiež nemusí). Trauma sa uvoľní a odplaví do tela po energetických dráhach, tzv. meridiánoch. Tam, kde sa zastaví spôsobí najskôr príznaky choroby (psychické problémy, bolestivosť, tlak) a neskôr sa môže rozvinúť do ochorenia na fyzickej úrovni. Tieto traumatické záznamy zostávajú uložené tiež priamo na mieste úrazu, napríklad na mieste zlomeniny, jazvy… Pomocou pôsobenia Reiki sa môžu tieto problémy postupne odstrániť. K odstráneniu starých programov v podvedomí sa používa aj metóda II. stupňa Reiki „ mentálna terapia“.
Choroba je výsledkom nerovnováhy a príčiny chorôb možno zvyčajne nájsť v emocionálnych, duševných a duchovných úrovniach. Napríklad ak dlhší čas žijeme v strachu, nerovnováha sa môže prejaviť v niekoľkých oblastiach:
– v oblasti solárneho plexu – strach zvyčajne sťahuje energiu do týchto miest a máme tzv. pevný, studený žalúdok
– v oblasti hrdla – opäť tu dochádza k hromadeniu energie zo strachu vyjadriť svoj pocit.
Energia prechádzajúca nami zároveň vyrovnáva nás. Rovnako ako keď liečime druhých, liečime aj seba. Čím viac Reiki používame, tým je účinnejšia, pretože sa aj my stávame vyrovnanejšími. A práve na vyrovnanosti závisí kvalita energie, ktorá nami prechádza.

Verím, že vás čítanie zaujalo, pokračovať budem v ďalšom príspevku.

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, október 26th, 2020 o 10:24 a je zaradený pod články, Nezaradené, reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek