1
aug

Niečo o liečbe mykózy

   Autor: Vhiolynta   v články, fytoterapia, Nezaradené, recepty | Zobrazené: 13x

V tomto teplom období sa nám môže pritrafiť, že zistíme na nohách mykózu. Mykóza nechtov je veľmi častý problém najmä v letných mesiacoch, kedy trávime čas najmä na kúpaliskách a pri bazénoch. Mykózou sa môžeme nakaziť aj v šatniach, na drevených roštoch podláh v saune, nosení obuvi po človeku s mykózou – šíri sa prenosom odpadnutých šupiniek z pokožky napadnutej plesňou z človeka na človeka..

Mykóza nechtov je chronické infekčné ochorenie, veľmi vážne komplikácie môžu priniesť diabetikom, ľuďom s oslabenou imunitou alebo s cievnym ochorením.
Na kúpalisku sa môže vyskytovať až 12 druhov plesní. Ak máme len malú ranku medzi prstami, alebo záder, dostanú sa k nám plesne veľmi ľahko. Aj používanie nevydezinfikovaných nožníc a pilníkov na pedikúre, či manikúre….

Našťastie na mykózu existuje niekoľko účinných domácich prírodných receptov:

Jablčný ocot – dokáže odstrániť mykózu takmer okamžite. Pridajte 2 poháre jablčného octu do lavóra s vlažnou vodou, cca 2 l a potom do toho na 20 minút nohy namočte. Túto zmes po 20 minútach vylejeme a znovu lavór napustíme vodou a na 20 minút si tam nohy namočíme znovu. Pridáme trochu teplej vody, lebo voda ochladla a pridáme 5 polievkových lyžíc sódy bikarbóny a máčame nohy ďalších 20 minút. Pri rozsiahlejšej mykóze je potrebné tento postup opakovať.
Mykózy a baktérie neznášajú kyslé prostredie, preto je ocot vynikajúcim pomocníkom.
Sóda bikarbóna vytvára výrazne zásadité prostredie, ktoré rovnako pomáha hubiť baktérie.
Cesnak – roztlačíme 1 strúčik cesnaku a zmiešame ho s 2 polievkovými lyžičkami kokosového oleja a necháme chvíľku postáť. Teraz rozprašovačom/tampónom nanesme na necht jablčný ocot a necháme to 10 minút pôsobiť. Potom zmes cesnaku s olejom rozložíme po gáze. Gázou zabalíme postihnuté miesto a necháme pôsobiť 2 hodiny. Potom nohy umyjeme teplou vodou a osušíme.
Má silný antibakteriálny účinok.
Rozmarínový odvar – zmierňuje svrbenie a pálenie. V odvare namáčať nohy 15 minút 2 až 3 krát do týždňa.
Oreganový éterický/esenciálny olej – naniesť priamo na necht, alebo rozriediť v kokosovom oleji. Aplikuje sa 2 krát za deň a mykózy by mali zmiznúť do 14 dní.
Soľ – pôsobí ako prevencia, ale i ako liečba plesňových ochorení nôh. V lavóre zmiešame vlažnú vodu a soľ (1PL/1 liter vody), máčame 15 minút a opakujeme raz denne.

Deti sú náchylnejšie na rôzne choroby, baktérie a plesne. Ak sa nášmu dieťatku objavia červené miesta na nožičke, svrbenie a šúpanie kože, je vhodné vyskúšať 1-3% jódovú tinktúru z lekárne, alebo niektorý z našich babských receptov.

No na záver ešte perlička, keď sa mykózy aj zbavíme, neznamená to, že je navždy preč. Aj po vyliečení, prírodne či chémiou, sa môže znovu objaviť, ak nedodržujeme potrebné zásady hygieny…

Tento príspevok bol odoslaný v štvrtok, august 1st, 2019 o 11:57 a je zaradený pod články, fytoterapia, Nezaradené, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek