28
jún

Mágia rastlín trochu inak

   Autor: Vhiolynta   v články, fytoterapia, Nezaradené | Zobrazené: 17x

Medovka – zavesená nad posteľou odháňa nočné mory a pomáha zmierňovať žiaľ za zosnulými. Ak kytička alebo venček z medovky visí nad vchodovými dverami, bráni zlu aby vošlo do domu. Okrem toho pomáha proti urieknutiu, kliatbe a závislosti. Je jednou z najsilnejších rastlín proti negatívnej energii v dome.
Levanduľa – jej vôňa pôsobí proti bolestiam hlavy, má liečivé a upokojujúce účinky na dušu, zaháňa negatívnu energiu a úzkosť.

Aloe vera – chráni domácnosť pred nevítanými hosťami a votrelcami, ako aj pred všetkým, čo by mohlo narušiť rodinný pokoj a harmóniu. Umiestnime ju pri vchodových dverách, alebo do okna, ktoré smeruje na ulicu.
Tulipány – vysadíme ich do záhrady, alebo do debničky na okno ak máme problém s peniazmi. Finančná situácia by sa mala zlepšiť.
Rezané kvety – nemajú žiaden výrazný pozitívny vplyv, pretože tým, že sú odrezané, odrezal sa aj prísun energie, ktorú by nám mohli dať.
Fikus – je vhodný pre pokojný spánok.
Palmy – posilňujú ducha a pomáhajú pri meditáciách a rituáloch.
Kaktusy – nikdy ich nedávajte do spálne, pretože by váš ľúbostný život mohol nečakane ochladnúť. Ale zase má ochranné účinky domácnosti, stačí ak sa dá na každú svetovú stranu (okrem spálne).
Papradie – chráni pred akýmikoľvek škodlivými vplyvmi. Papradie je tradičnou rastlinou čarodejnej záhradky a je považované za rastlinu, ktorá prináša šťastie a ochranu. Ochraňujú ho vraj dobré víly a elfovia, pretože prináša neviditeľnosť.
Veľmi dôležitým úkonom je, že magické rastliny polievame zásadne vodou z krhličky, do ktorej vložíme krištáľ.
Určite som sem nenapísala všetky magické rastliny, ak viete, prispejte v komentoch. Ďakujem

Tento príspevok bol odoslaný v utorok, jún 28th, 2022 o 18:18 a je zaradený pod články, fytoterapia, Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek