1
máj

Iný pohľad na rastlinky

   Autor: Vhiolynta   v články, fytoterapia, Nezaradené, recepty | Zobrazené: 12x

Rastliny sú úžasné, ako som sa dozvedela na prednáškach s kňazom Thalassom. Čistia vzduch, ochraňujú nás pred škodlivými chemikáliami, prachom, žiarením…

Starovekí druidi vnímali rastlinky ako niečo omnoho viac, chápali, že ich vlastnosti sú ďaleko väčšie než len tie, čo sa prejavujú fyzicky. Rastlina má spoločne s fyzickými a magickými atribútmi taktiež skryté energie.

Rastlina má isté fyzické vlastnosti, ktoré keď pochopíme, môžeme predvídať chovanie rastliny v priebehu ročných období.

Na našich prednáškach s kňazom Thalassom som sa dozvedela veľa zaujímavých informácií z ríše rastlín. Sľúbil nám, začiatočníkom, výlet do prírody spojený so zberom liečivých rastlín. Veľmi sa na to teším.

To, ako sa rastliny využívali v druidskom svete je viazané na ich pohľad na rozmnožovanie a životný cyklus rastliny. Druidi verili, že akonáhle kvet opustí stonku, sám o sebe obsahuje dve základné zložky – okvetné plátky a zvyšok kvetu. Okvetné plátky sú mužská časť kvetu. Všetky zapadajú pod vplyv Slnka a nezáleží, „aký je vplyv Slnka na rastlinu ako celok“. Ako prijímateľom slnečnej energie je im pridelená rola živiteľa. Okvetné plátky sú tiež spojované s prvkami ohňa (slnečné svetlo a teplo) a vzduchu (funkcia dýchania). Okvetné plátky okrem iného tiež dodávajú kvetu jeho pôvabný vzhľad, opojnú vôňu a špecifickú chuť.
Po odstránení okvetných plátkov nám zostane hlava kvetiny, a hoci sú na nej mužské aj ženské „orgány“, je jej pripisovaná ženská zložka kvetu.
Pretože nás zaujíma predovšetkým energia rastlín, hlava kvetu – čiže ženský princíp sa spája s vplyvmi Mesiaca.

Napríklad
– jazmín priťahuje pozitívnu energiu s cieľom zlepšiť vzťahy, zlepšuje produktivitu a sebavedomie
– rozmarín čistí vzduch, zlepšuje našu pamäť, upokojuje, pomáha s úzkosťou
– ľalia je mimoriadne účinná pokiaľ ide o vyplavovanie emocionálnych, duchovných a fyzických problémov
– šalvia odstraňuje negatívne emócie, vrátane strachu a hnevu, zabezpečuje prúdenie pozitívnej energie, čistí priestor od baktérií…
– bazalka má silné antioxidačné vlastnosti a priťahuje pozitívne vibrácie z okolitého prostredia, má silné protizápalové, protiplesňové a antibakteriálne účinky
– levanduľa pomôže odstrániť toxíny zo vzduchu, zníži hladinu stresu, reguluje krvný tlak…

Je veľa rastlín, ktoré sú užitočné. Rada ich zbieram a suším. Kolega Chaník vyrába rôzne tinktúry, olejčeky a mastičky… už sa veľmi teším na ďalšiu výuku v našej skupine Lux.

Tento príspevok bol odoslaný v streda, máj 1st, 2019 o 10:04 a je zaradený pod články, fytoterapia, Nezaradené, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek