11
júl

Emocionálne, alebo astrálne telo a Reiki

   Autor: Vhiolynta   v články, Nezaradené, reiki | Zobrazené: 9x

Emocionálne, alebo astrálne telo, ako už z názvu vyplýva, je nositeľom našich emócií, pocitov a charakterových vlastností. Jeho celistvosť a sila je závislá na citovej a charakterovej čistote jedinca. Aura emočného tela obklopuje naše telo, žiari, za optimálnych podmienok vyžaruje energiu až do vzdialenosti niekoľkých metrov. Deje sa to prostredníctvom čakier. Aura je neustále v pohybe, vibruje, preto sa často označuje ako astrálne vibračné pole.

Každý náš pocit a vzruch sa zároveň premieta do jeho zafarbenia. Táto pestrofarebná škála farieb adekvátne zrkadlí psychický stav, v ktorom sa v daný okamžik nachádzame. Negatívne emócie ako hnev, závisť, nenávisť, pomstychtivosť, sebectvo, pýcha, …, ale aj strach a depresie sfarbia túto auru do „špinavo“ šedých, až tmavých odtieňov, naproti tomu pozitívne emócie, napríklad obetavosť, pokora, neha a oddanosť ju presvetľujú tými najžiarivejšími farbami.
Celkovo vonkajší svet vidíme a nazeráme naň podľa stavu nášho emocionálneho (astrálneho) tela. Ak sme pesimisticky naladení, či nás ovláda depresívna nálada, je náš pohľad značne narušený, vnímame čierne aj to, čo by sa nám za normálnych okolností tak nejavilo.
V tomto vibračnom poli sa ukladajú teda všetky naše nespracované emócie, vedomé aj nevedomé strachy, ktoré odovzdávame svojmu okoliu. Frekvencie energií, ktoré takto vysielame priťahujú podobné frekvencie zo svojho okolia. Priťahujeme tak k sebe takých ľudí, také situácie, ktoré odzrkadľujú to, čo často vedome odmietame, čoho sa bojíme. Znovu a znovu sa dostávame do situácií, ktoré v nás vyvolávajú pôvodné emočné vibrácie.
Vedomé myslenie má vplyv na emočné vibračné pole, ale môže ovládať iba vonkajšie chovanie. Nedokáže ovplyvniť, alebo zrušiť nevedomé emočné štruktúry. Tie pretrvávajú a ovplyvňujú náš život aj v nasledujúcich inkarnáciách. Astrálne, teda emocionálne telo sa môže od tela hmotného vzďaľovať a opäť navracať, ako sa to napríklad stáva v spánku, kedy hmotné telo odpočíva a naberá silu.
Najcitlivejšie centrum, ktoré podporuje liečbu emócií, ovplyvňujúcich fyzické zdravie je pupočná čakra a solar plexus. Čakra solar plexu nám sprostredkováva priamy prístup k našim emočným štruktúram. Čakra ovplyvňujúca duševné zdravie je v oblasti čela, tzv. tretieho oka – intuitívne vnímanie. Skutočné uvoľnenie emočných štruktúr však môže nastať iba pôsobením vibračného poľa cez spojenia srdcovej a temennej čakry. Podľa okolností, príčina poruchy môže spočívať v srdci, alebo v mysli, môžeme hovoriť o čakre srdca a temena.
Veľmi účinná je meditácia, ktorá nám pomôže priblížiť súvislosti problému. Ak je niektoré z týchto centier blokované, čistíme ho napríklad energiou Reiki, ak je oslabené, má potrebu doplniť energiu. Toto doplnenie môžeme riešiť energiou Reiki, alebo túto očistu a oživenie môžu značne podporiť odpovedajúce minerály.
O čakrách už niečo vieme, pripomeniem, že pravotočivý pohyb vyjadruje tzv. mužský charakter – vôľu, aktivitu, v negatívnom zmysle aj agresivitu a násilie, zatiaľ čo ľavotočivý smer je charakteru ženského a reprezentuje vlastnosti ako je prístupnosť, oddanosť, jemnocitnosť a porozumenie, v prehnanej miere slabosť. Pri prvej čakre (základnej) je napr. mužské centrum pravotočivé a ženské ľavotočivé, čo je v tomto prípade aj pre sexuálnu oblasť potrebné. Charakteristické a nie menej zaujímavé je aj to, že vždy nasledujúca čakra má vírivý pohyb opačný, takže keď prídeme k siedmemu centru (temennému), zistíme, že má rovnaký vírivý smer ako pri základnom centre, z ktorého sme vychádzali.
Pokiaľ dôjde k blokáde v niektorej z čakier a ich prepojení, alebo k narušeniu ich rovnováhy, dôjde postupne aj k disharmónii v ľudskom tele, ktorá sa najskôr prejaví poruchami, neskôr až chorobami. Tomuto je možné už v začiatkoch pomôcť vhodnou podporou týchto energetických oslabených, preťažených, alebo blokovaných miest, k čomu práve pomôže systém Reiki.

Tento príspevok bol odoslaný v nedeľa, júl 11th, 2021 o 13:21 a je zaradený pod články, Nezaradené, reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek