8
mar

Masť z Aloe vera

   Autor: Vhiolynta   v články, fytoterapia, návody, recepty | Zobrazené: 21x

Objavila som na nete zaujímavý návod na prípravu mastička z Aloe. Rada sa s Vami o návod a prípravu podelím. Masť z Aloe sa používa na omladenie pokožky a hydratáciu, má dezinfekčné a protizápalové účinky.

Na výrobu mastičky budeme potrebovať:
 3 listy Aloe vera (rastlinka má byť aspoň 3 roky stará, režeme staršie listy zospodu)
 2 PL kokosového oleja
 1 ČL propolisovej tinktúry
 1 PL arganového oleja
 1 PL včelieho vosku
 sklenenú nádobu uzatvárateľnú
 sklenenú misku
 hrniec s vodou
 plechový hrnček

S rastlinkou je potrebné narábať opatrne. Odrežeme pichliače, odstránime šupku a dužinu vyškriabeme lyžičkou. Dužinu dáme do sklenenej misky, na sporák položíme hrniec s vodou, ktorú zahrievame. Do plechového hrnčeka dáme kokosový olej a včelí vosk. Hrnček položíme do hrnca s vodou. Kokosový olej a vosk necháme roztopiť, potom pridáme dužinu z Aloe, arganový olej a propolisovú tinktúru. Necháme variť 15 minút, aby sa nám všetko spojilo. Občas premiešame, aby sa voda z Aloe odparila a masť zostala vláčna. Po varení masť vlejeme do sklenenej nádobky s vrchnákom. Lejeme postupne, počkáme, aby sklo neprasklo – aby si na horúcu masť zvyklo. Masť necháme schladiť a potom uzatvoríme.

Môžeme primiešať svoj obľúbený éterický olej a užívať si jeho liečivé účinky spolu so zázračnou mastičkou z Aloe vera.

Prajem príjemnú prípravu. Ja sa ešte pred prípravou poradím s kolegom Chaníkom, aby som na niečo nezabudla.

Tento príspevok bol odoslaný v piatok, marec 8th, 2019 o 7:42 a je zaradený pod články, fytoterapia, návody, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Jeden komentár

Chanik
 1 

Pridám malú poznámku, teplý obklad z Aloe Vera sa úspešne používa na liečbu tzv.jačmeňa na oku (hordoleum). Rovnako dobre pri tomto probléme pomáha aj teplý obklad z Harmančeka, prípadne možno použiť harmančekovú tinktúru, tá navyše aj dezinfikuje. Len opatrne, aby sa nedostala priamo na oko.

marec 29th, 2019 at 11:47

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek