Príroda nám dáva všetko potrebné pre náš život a naše zdravie. Iba my sme pozabudli ako tieto dary prírody používať. Ľudová múdrosť odovzdávaná z generácie na generáciu nám tu zanechala informácie o mimoriadnych vlastnostiach Ivan čaju.
Vrbovka úzkolistá hojne rastie v našich krajoch a na severnej pologuli. Preto výborne vyhovuje našej genetike, jej komplex minerálov a vitamínov je dokonale asimilovaný naším organizmom.

V archívnych prameňoch z XXII. Storočia sa často spomínajú rôzne staré recepty jedál a nápojov z Ivan čaju a ešte relatívne nedávno, v 19. storočí, sa z Ruska dovážali stovky ton kvalitného Ivan čaju do Európy. Ivan čaj nesmel chýbať na žiadnom európskom a ruskom šľachtickom dvore. Na anglickom kráľovskom dvore sa Ivan čaj vyhotovený podľa starých ruských receptov podával ako elitný čaj z Ruska. Názov Ivan čaj vznikol práve v Európe, keď ľudia popíjali obľúbený „čaj od Ivana“. Pre bežných ľudí bol Ivan čaj zdrojom zdravia, energie a duševnej pohody.

Ivan čaj je už od pradávna unikátnym nástrojom prírody, ktorý umožňuje zacelenie celého tela a aj jemnohmotných tiel. Ivan čaj neobsahuje kofeín, puríny a taktiež kyselinu močovú a šťaveľovú, ktoré sa dostávajú do organizmu práve kávou a čajmi.
Obsahuje 70 stopových prvkov, vrátane významného množstva železa, horčíka, draslíka, sodíka a medi. Ďalej obsahuje 18 aminokyselín, ktoré sú ľahko absorbované telom a rýchlo dodajú energiu. Obsahuje množstvo vitamínu C (až 6x viac ako citrón), vitamíny B. V čaji sa nachádzajú aj bioflavonoidy, pektíny a chlorofy. Jej účinky sú tak silné, že sa častokrát vyliečia a odstránia všetky problémy pri ochorení prostaty. Môže sa užívať dlhodobo, pretože dlhšia doba užívania má aj trvalejšie liečivé účinky.

Ľudské telo má veľa rán – ako fyzických, tak nefyzických (emocionálnych, psychických, mentálnych). A tak príroda – ako udržiavateľka všetkého živého, nám ponúka bylinu menom Vrbovka úzkolistá (Ivan čaj), ktorá nám v mnohom dokáže uľahčiť život, uvoľniť naše fyzické i nefyzické bloky, a tým nás dostať do nášho harmonického stredu a umožniť nám ľahšie žiť.
Postup pri príprave čaju:
1 lyžica na 2 dcl vriacej vody. Po zaliatí čajovej zmesi vriacou vodou (60-90 stupňov) môžeme vidieť zmenu farby od svetlej až po úplne tmavú, kedy v každom okamihu je čaj vhodný pre iný druh zaceľovania a harmonizácie. Preto každý z nás si môžeme vybrať, ktorá z farieb a vôní je pre nás najpríjemnejšia. Keď vieme načúvať svojmu telu a sami sebe, potom vždy zvolíme ten pravý okamih, kedy čaj piť. Necháva sa lúhovať 10 – 15 minút. Ja zalievam túto zmes ešte raz, pretože aj ten druhý výluh má svoje účinky.
Vedľajším prejavom je ľahkosť pitia, príjemná vôňa, pocit uvoľnenia, pocit navracajúcej sa sily do tela a veľa ďalších prejavov, ktoré pocítime.

Tento príspevok bol odoslaný v piatok, apríl 3rd, 2020 o 9:57 a je zaradený pod články, fytoterapia, návody, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Jeden komentár

Asarat
 1 

Pani kolegyňa, ak toto čo nás teraz sužuje raz pominie, tak ho prosím prines. Ja ho rád ochutnám 🙂 .

apríl 8th, 2020 at 11:48

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek