2
mar

Tak a máme tu jarný mesiac marec a apríl.

   Autor: Hermiona   v návody, recepty | Zobrazené: 8x

Tak a máme tu jarný mesiac marec a apríl.
Poďme sa na nich pozrieť z hľadiska medicíny . Obidva mesiace spája a pôsobí prvok Drevo.
Podľa staro čínskeho kalendára je obdobím pečeňového okruhu. Do neho patri pečeň, žlčové cesty, žlčník, ale i bedrové kĺby, oči, podráždenosť a kŕče. Rovnako hladina cholesterolu je záležitosť pečene, ktorá ovplyvňuje hrubé črevo, podžalúdkovú žľazu a žalúdok.

Pečeň zaisťuje harmonický tok energie, riadi šľachy, skladuje krv, stavy a energiu. Jej otvorom sú oči, jej sviežosť sa odráža na nechtoch.
Pečeň je matkou srdcu a dieťaťom obličiek, preto pri jej oslabení posilnime aj obličky – vodu.
Detoxikácia pečene a žlčových ciest patri medzi najúčinnejšie kury, dobre je si ju spraviť po splne, keď začínajú pučať stromy a vždy po očiste hrubého čreva. Najjednoduchšie je čistiť ju pomocou olivového oleja – rozťahuje žlčovody- a grepovej alebo aj citrónovej stavy, možme si pridať aj med.
Možme použiť aj Glauberovu soľ.

Ako upozornenie, ze ,, niečo s našou pečenou nie je v poriadku môžeme spozorovať týmito symptómami: závraty, rozostretý zrak, slzenie oči a pálenie, lámavosť nechtov, migrény, kŕče, pískanie v ušiach, pocity plnosti pod rebrami, bolesti v krížoch, suchá pleť, svrbenie a opuchy pohlavných orgánov a impotencia.
Toto sú fyzické prejavy. Na psychickej báze sú to výbuchy zúrivosti, slabé sebaovládanie, precitlivenosť, pomalosť myslenia , prílišné plány.

Aj žlčník hovorí svojou rečou – na fyzickej úrovni sa prejavuje bolesťami na pravej strane hlavy, na rebrách, bedrách, chlad v nohách, horkosť v ústach, žlčníkové kamene, búšenie srdca. Po psychickej stránke je to nerozhodnosť, strach, nespokojnosť, preberanie nadmernej zodpovednosti, puntičkárstvo, nepraktickosť.
A čo teda máme robiť aby sme pečeni a žlčníku pomohli?

Predovšetkým papať posilňujúce potraviny zelenej farby ako sú pažítka, pór, žerucha, zelená zelenina, čakanka, bambusové výhonky a klíčky, pšenica, špalda, kvasená kapusta, zeler, jačmenné krúpy spolu so zeleninou, hribami, bylinkami, s hrozienkami, medom
Vyhýbať by sme sa mali cesnaku, vyprážanému mäsu, rybám, mastným studeným jedlám, horčice, marinád, kávy, kakaom.
Vyhýbať by sme sa mali suchým saunám a suchej pare, sprchovanie celého tela studenou vodou masírovanie podpazušnej jamky stimuluje činnosť pečene.

Ako detoxikačný kúpeľ nám pomôže 30 minútový kúpeľ z púštnej soli, Nicepack – detoxikačné náplaste, rastlinné tablety Liv 52 a čaje z Ostropestreca mariánskeho – je vhodný aj čistý olej, púpavy lekárskej, čakanky obyčajnej, horca žltého, nechtíka lekárskeho a pu-erh.

Tešme sa na Jar a tak ako sa prebúdza príroda, začnime prebúdzať aj svoje Telo.

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, marec 2nd, 2020 o 10:06 a je zaradený pod návody, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek