7
feb

Byliny a stromy majú zvláštnu moc

   Autor: Hermiona   v články, Nezaradené | Zobrazené: 9x

Bylinky, stromy majú zvláštnu moc.
Jednak, že na našom území podliehajú 4 ročným obdobiam – a tak sa prebúdzajúcu, rastu do krásy, oddychujú alebo ,,zomierajú.“
Ľuďom poskytujú radosť aj liečenie, zvieratkám potravu, rastliny sú zemne aj vodne.
Už oddávna sa ľudia liečili liečivými bylinkami,dávnoveký bojovníci ich mali ako povinnú vzácnu výbavu ktoré im ošetrovali tržné rany a iné neduhy.
Dnes chvalabohu sa liečivá moc bylín vracia späť a ľudia si bylinky si vážia čoraz viac a veria v ich liečivu silu.
Ak sa pozrieme na vegetáciu rastlín na na našom území, uvedomíme si moc prírody. Bylinky rastú tak ako sa detoxikujú naše orgány – napr. na jar je okruh čistenia pľúc a na lúkach rastie podbeľ, prvosienka, pľúcnik lekársky…keby sme rozobrali okruh detoxikácie orgánov tak máme jar, skoré leto, neskoré leto, skorá jeseň, neskorá jeseň a zima a k nim prislúchajúce rastlinky – lebo niektoré rastlinky rastu na jar, niektoré v lete, na jeseň a zime.
Pochodila som kus sveta a prekvapilo ma, ze , väčšinou sú všade rovnaké rastlinky – napríklad ,,smradľavky,,- tagesky som videla rásť v Európe, Ázii aj v Amerike.
A najmä na inom kontinente – v Amerike a v Ázii ma prekvapila úcta k bylinkám.
Nikdy nezabudnem s akou posvätnosťou som dostávala v Tibete od mnícha male vrecúško na ochranu zdravia naplnené bylinkami – mám ho dodnes.
Alebo prečo sa okolo ciest v minulosti vysádzali ovocne stromy – jednak preto, aby poskytli tieň koníkom a pocestní mali jedlo – jablko, hrušky, čerešne, orechy…
A ak si prečítame Bibliu, tak Boh stvoril Súš ktorú pomenoval na Zem na deň tretí – po svetle a vode
povedal:
Zem vyžeň trávu, rastliny s plodom semena a ovocne stromy, prinášajúce plody, v ktorých je ich semeno podla svojho druhu na zemi. a stalo sa tak.
No a na záver – z akého paralelného sveta tu teda máme tu rastliny?

Tento príspevok bol odoslaný v piatok, február 7th, 2020 o 13:17 a je zaradený pod články, Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek