Milí priatelia, chcem sa s Vami podeliť o recept na jednu mastičku, používam ju na ošetrovanie udretých miest, pomliaždenín, opuchov.
Príprava je pomerne jednoduchá, spočíva v rozpustení masťového základu a primiešaní ďaľších zložiek a to : 

  • Bambucké maslo 7g
  • Včelí vosk 1g
  • Jojobový olej 1g
  • Vitamín E 0,2g
  • Nechtíková tinktúra 1g
  • Šťava z vňate kostihoja 2g

Bambucké maslo a včelí vosk tvoria masťový základ, ale sú aj prospešné pre pokožku, jojobový olej hydratuje, zvyšuje odolnosť pokožky, má ochranný faktor UV 4, vitamín E je známy antioxidant a napomáha regenerácii pokožky, nechtíková tinktúra je hojivá, čistí a dezinfikuje.Šťava z čerstvej vňate kostihoja lekárskeho má podobné použitie ako tinktúra z koreňa.
Vzhľadom na to, že táto masť neobsahuje konzervanty, a obsahuje čerstvú šťavu, pripravujeme len množstvo ktoré v krátkom čase spotrebujeme a pre istotu ju držíme v chladničke.

Použité suroviny a náčinie:

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, október 15th, 2018 o 13:32 a je zaradený pod fytoterapia, návody, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Jeden komentár

Ašarat
 1 

Chanik, vidím,že je to na profesionálnej úrovni všetko. Verím, že aj toto si nájde medzi našimi čitateľmi odozvu a nájde sa ten komu mastička pomôže.

Teším sa na ďalšie tvoje receptúry. 🙂

október 16th, 2018 at 12:08

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek