13
jan

Likér z Arónie čiernoplodej

   Autor: Chanik   v fytoterapia, návody, recepty | Zobrazené: 13x

Milí priatelia, chcem sa s Vami podeliť o recept na prípravu liečivého likéru, recept je z mojej hlavy, ale možno to už napadlo aj niekoho iného.

Vlani sa nám na záhrade urodilo veľa arónie, väčšinu som použil na prípravu tinktúry, návod na tinktúru z arónie tu už niekde je. Premýšľal som, čo s plodmi, ktoré mi zostali po zliatí tinktúry a tak som tieto plody, ktoré ešte stále obsahujú veľa šťavy, odšťavil, na pomalobežnom, šnekovom odšťavovači a získanú hustú šťavu som zmiešal s tinktúrou v pomere 1:1, prisladil pohánkovým medom a prefiltroval. Medom preto, lebo je to veľmi zdravé sladidlo, pohánkový lebo obsahuje okrem iného aj ľahko vstrebateľný horčík a rutín. Získal som tak lahodný, aspoň mne chutí, liečivý likér. Odporúčam kalištek raz denne, účinky podobné ako u tinktúry. Na zdravie!

Tento príspevok bol odoslaný v streda, január 13th, 2021 o 8:24 a je zaradený pod fytoterapia, návody, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Jeden komentár

Vhiolynta
 1 

Kolega Chaník, veľmi zaujímavý nápad ako využiť to, čo by iný vyhodil.
Určite to vyskúšam. Len neviem kde zohnať pohánkový med. Ak máš zdroj, či návod, daj vedieť.
Recept na likér z Arónie je tu uverejnený pod názvom „Moje „čarovanie“ s plodmi neskorého leta“

január 13th, 2021 at 8:49

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek