20
aug

Môj úvodný pohľad na Reiki

   Autor: Asarat   v reiki | Zobrazené: 99x

V krátkosti – u Majstra učiteľa Reiki Ladislava Hodeka, teda v jeho línii som absolvoval stupne Jedna, Dva a Tri – Majster.

V takzvanej línii Petra Tótha – som potom, aby som bol uznaný, ako Majster Reiki aj v ich asociácii som si dorobil, aj u nich opätovne Tretí stupeň u Majstra Učiteľa Reiki – J.L. (Jeho meno z určitých dôvodov nemôžem zverejniť.)
Tu v Selekcii sa ma Majsterka Učiteľka – Tia, zasvätila na Štvrtý Stupeň – Majster Učiteľ Reiki.

V časoch, keď som sa prvý krát dostal k Reiki tak to bolo niekedy v roku 1994. Dostal som sa tam na pokyn mojich učiteľov, ktorí chceli tento pre nás neznámy fenomén preskúmať. Musím sa priznať bránil som sa trošku tomu, pretože moja cesta od útleho detstva viedla cestou mágie.

No nakoniec som sa, predsa podvolil stým, že, teda aspoň formálne tam zostanem aspoň pätnásť minút a potom odídem. A nakoniec som pri Reiki zostal do dnešných dní a myslím, že s Reiki budem kráčať do konca svojich dní v tomto kole života.

Ani sám neviem, čím ma tak učiteľ Laco Hodek zaujal, ale asi sme sa vlastne vzájomne zaujali. Už po hodine to bola viacej diskusia jeho a mňa ako snáď prednáška.

Bol som mladý, a teda som vyžaroval aj nekontrolovane občas silu a občas to bolo o mojom nezvládnutom egu a Laco si tú silu povšimol. Večer po zasvätení do Prvého stupňa Reiki mi ponúkol či by som nemal záujem na druhý deň prísť na druhý stupeň.

Povedal, že doteraz to nikomu neponúkol, pretože treba čakať medzi zasväteniami aspoň mesiac až dva, ale, že ja na to nesporne mám, že to ustojím. Tiež mi povedal, že pozval aj istého lekára, ale hneď jedným dychom dodal, že ho potrebuje ako podporu, lebo je to lekár.
Prijal som to a pokračoval som ďalej.

No Reiki si ma veľmi dlhú dobu získalo a začal som skúšať, čo sa stým dá. A mal som aj dosť rozumu, aby som sa začal pýtať a, ako tak sa aj učiť, čo znamenajú jednotlivé choroby, ako pracujú orgány atď..

Nestačila mi tá povrchnosť, že, kde dať ruky a spoliehať sa na univerzálnosť energie. Chcel som poznať problematiku. A keďže som mal medzi lekármi aj kamarátov, tak som ich poprosil či by som s nimi nemohol konzultovať svoje počínanie. Na úvod som oslovil – gynekologičku, internistu, psychiatričku, psychológa, a tak som začal.

Toto bolo asi to najlepšie, čo som urobil, ale o tom niekedy inokedy.

Moje úspechy sa kupodivu začali veľmi rýchlo dostavovať. Bolo to skoro akoby v rozprávke a ja so rovnako udivene ako ľudia, zisťoval, ako im pomáham a, ako „ich staviam na nohy.“
Prichádzali čoraz viacerí a viacerými a vážnejšími problémami. Niekde to bol väčší, niekde menší úspech, ale stále to bol pokrok dopredu.

Potom som si prvej skupine dorobil tretí stupeň Reiki Majster a bol som aj pri zakladaní asociácie Reiki, ktorú založil Laco Hodek. Naša spolupráca pokračovala a po čase mi navrhol, aby som sa stal Majster učiteľ Reiki. V tom čase by to však stálo takú závratnú sumu peňazí a aj iné komplikácie sa do toho pridali a to viedlo k tomu, že som odmietol.

A vlastne v tom čase som sa už, ale plne aj sústredil na Selekciu a samozrejme som skúmal, aj iné veci, ktoré sa na Slovensku objavili.

Postupne som s údivom sledoval aj to koľko akože Reiki štýlov sa tu vyrojilo, ale ja som už však za tým nešiel. Podľa mňa to bolo už len a len o biznise a ťahaných peňazí z ľudí. Kto tam však chce nech ide, je to každého osobné rozhodnutie a ja rozhodne nebudem nikoho odhovárať.

Ja som skôr hľadal, ako skombinovať Reiki, psychológiu poznania Duše (nie psychológiu ako vedný odbor) a poznatky a mágie do jedného celku.
Do dnes však ak ma kolegovia požiadajú, používam aj čistú formu Reiki a snažím sa cez ňu pomáhať.

A prečo som napísal tento príspevok?

Pretože je aj tu veľa kolegov, ktorí sa pustili na dráhu Reiki, ale nijako sa tu nedelíme o svoje poznatky. Ja do budúcna sa tiež rád podelím o svoje skúsenosti a, ako som, čo riešil, ale to už nezávisí odo mňa, ale aj od vás kolegovia a čitatelia.
Preto ak sa niekto pridá a do tejto časti a tiež pridá niečo z tohto odboru aj sa opäť rád pridám.

Je to teraz na vás kolegovia.

Tags:

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, august 20th, 2018 o 11:23 a je zaradený pod reiki. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

13 komentárov

Thalassa
 1 

Reiki prvé tri stupne som absolvoval v roku 1996 taktiež u pána Hodeka. Pracoval som v tedy nemocnici na operačke, mali sme často veľa stresov počas operácií hlavne v čase, keď vtedajší primár operoval. Často som harmonizoval operačnú sálu s reiki energiou a celkom úspešne. Liečil som veľa známych a rodinných príslušníkov. Najintenzívnejšie svojho svokra ktorý v rokoch 2000 a 2001 prekonal opakovane mozgové infarkty. Konzultoval som Ašaratom, jeho prognóza bola, že ešte asi rok bude žiť. Reikoval som viackrát týždenne starého pána viac ako rok, na začiatku bol skeptický, ale po pár sedeniach pociťoval zlepšenie stavu. Teraz mal v Júli mal 87 rokov a je najstarší v dedine.

september 2nd, 2018 at 13:52
Chanik
 2 

Dobrý deň,30,8, 2018 som absolvoval kurz Reiki 1 a veľmi rád sa budem pod Vaším vedením v tomto zdokonaľovať,tiež by som veľmi rád predebatoval môj zážitok z toho kurzu.Okolo učiteľky sa objavoval taký silný jas,žiara,že som sa na ňu chvíľami nemohol pozerať.Nechápem,čo to bolo.

september 3rd, 2018 at 11:50
Ašarat
 3 

Chanik, tak vítaj aj medzi reiki-stami.
Budem rád ak sa táto téma otvorí, pretože sa pri nej vieme viacerí pridať do debaty. Veľmi rád aj osobne s tebou preberiem zážitky. Ja píšem o sebe, ale verím, že aj iný sa radi pridajú.
Čo sa týka toho, čo si zažil neviem s istotu to pomenovať, ale zrejme si videl jej auru s naplnenou energiou, ktorou pracovala v súhre so zasväcovacími znakmi.

september 3rd, 2018 at 12:46
Chanik
 4 

Myslím,že je to presne tak,moje videnie aury je veľmi nedokonalé,otvára sa mi pri výnimočných ľudoch,alebo vo výnimočných situáciách,tak aj v tomto prípade,po krátkom čase s ňou som si uvedomil že vidím jej auru,a po obrade zasvätenia,ako sedela oproti mne a rozprávala,sa začal objavovať ten jas,až som sa nedokázal na ňu pozerať,priam oslepujúce,hlavne z jej hlavy.

september 3rd, 2018 at 12:53
Ašarat
 5 

Kolega Chanik, tak Ty máš nedokonalé videnie Aury? 😀 Tak ver, že túto „nedokonalosť“, Ti v dobrom závidíme mnohí a mnohí.
No každopádne tento svoj dar sa nauč využívať aj pri liečení, (ak ho ešte nevyužívaš), pretože aura Ti ukáže, aj miesta postihnutou chorobou. Nezávisle od toho či to človek na sebe, ako chorobu už vníma a, či nie.

september 3rd, 2018 at 13:12
Hermes
 6 

Kolegovia aj ja budem rád, ak sa táto téma otvorí, budem počúvať ako päť peňazí 🙂

september 3rd, 2018 at 18:48
Vhiolynta
 7 

Ahojte Reikisti,
všetky stupne Reiki som absolvovala u majstra Juraja Chovana,posledný stupeň mám učiteľ Reiki pre druhý stupeň v roku 2009.
Keď sa povie Reiki, väčšina ľudí si predstaví liečenie pomocou prikladania rúk. Nie je to však úplne pravda. Pri liečení pomocou Reiki netreba ruky bezprostredne prikladať na telo, po dosiahnutí druhého stupňa možno pôsobiť na diaľku.Podobne je možné pôsobiť s časovým posunom, kedy môžeme „naprogramovať“ prísun energie na určitý čas, alebo na určitú udalosť.
Pomocou Reiki sa môžme vyrovnať s fyzickými a emocionálnymi problémami a prísť k poznaniu a pochopeniu nášho života. Táto sila uvoľňuje duševné blokády, ktoré bývajú často príčinou rôznych našich neduhov. Nečakajme zázraky, ale dovoľme Reiki, aby nám pomáhala.
Pri dávaní Reiki sa dá vraj zmerať dosť veľká pulzácia biomagnetického poľa, pretože sa pulzy pohybujú v podobných frekvenciách ako mozgové vlny (0,3 – 30 Hz). Nezávislý výskum doktorov Roberta Beckera a Johna Zimmermana sa zaoberal tým, čo sa deje pri praktikovaní Reiki. Vedci zistili, že nielen krivka mozgovej aktivity dávajúceho a prijímajúceho sa synchronizujú v hladine alfa,ale že sa ich pulz zjednotil s magnetickým pólom Zeme známym ako „Schumanova rezonancia“. Počas reikovania je vraj biomagnetické pole reikistu 1000 x väčšie, než za normálnych okolností.
Energia Reiki preteká do najviac poškodených miest. Teda tam, kde jej je momentálne najmenej. Je to niečo podobné ako voda. Tiež stečie do najnižšieho miesta. Pre mnohých Reiki znamená okamžitú úľavu.
Reiki naozaj uvoľňuje, zmierňuje bolesť, urýchľuje liečebný proces, prináša relaxáciu, harmonizuje čakry a celé energetické pole. Vo svete je liečenie pomocou Reiki rozšírené oveľa viac, ako u nás. Týka sa to hlavne západnej Európy, USA, Kanady a Japonska. V týchto krajinách sa Reiki dostalo už do nemocníc ako podporná zložka liečenia.
Tak asi takto som prispela, som rada, že môžem

september 6th, 2018 at 20:50
Ašarat
 8 

Pani kolegyňa Vhiolynta, pána Chovana osobne nepoznám, ale už som o ňom počul. Ak sa nemýlim je priamy žiak Laca Hodeka. Ak sa mýlim oprav ma.

S čím však nesúhlasím je, že si „len“ Majsterka Učiteľka po Stupeň dva. Buď si majster učiteľ alebo nie si. Práve pre toto som sa prestal svojho času stýkať s… s niektorými ľuďmi v oblasti Reiki.
Už nevedia, ako to rozdrobiť viac a viac, aby sa z toho vyryžovali peniaze. Obaja poznáme históriu Reiki a vieme obaja, že prví učitelia boli v pozícii Majster, a to už znamenalo – zabezpečovalo aj schopnosť zasväcovať. Kam sme sa to dnes dopracovali! Pýtam sa?

Čo sa týka liečenia na diaľku. Áno dá sa stým ak sa tomu človek venuje tak, že pochopí pojem energia, a to, čo robí a, ako to robí. Samozrejme, že do istej miery to ide hneď, po zasvätení na druhý stupeň, ale prax robí majstra majstrom.

Ja momentálne takto na diaľku cez Reiki – priamo cez Reiki zdôrazňujem, liečim mamičku jednej našej kolegyni. Rakovina pľúc štvrté štádium. Lekári už nenavrhli žiadnu liečbu, pretože by bola skôr kontraproduktívna v danom jej stave.
Výsledok je, že pani sa, ako tak drží už istú dobu, stav sa hodnotí ako stabilizovaný až v niektorých momentoch jemné zlepšenie.
Vzhľadom na skutočnosť, že som pani nikdy nevidel a mám len meno a adresu – bolo treba sa vedieť napojiť správne energeticky na pani. Toto mi trvalo pár dní než som si vybudoval „cestu“ ku nej a než som začal byť aj efektívny aspoň do istej miery. Preto toto by nikto nemal podceniť. Nestačí len „memorovať“ pri posielaní energie na diaľku, ale treba mať „spojenie“ reálne na osobu.

Naposledy som pred kolegynkinou mamičkou, takto liečil moju vlastnú maminu. Stav bol beznádejný a lekári mi povedali, že nemám ani len dúfať. Nehovoriac už o tom, že naša medicína razí cestu, že do človeka na šesťdesiat rokov je škoda investovať.
Nuž v čase, keď zomrela som vedel presne kedy zomrela. Pretože som jej v noci medzi polnocou a jednou v noci posielal energiu. (V noci mám pokoj a preto často „liečim“ hlavne v noci)
O 00: 20 hod. Som zaregistroval masívny návrat energie do môjho tela. Narážali do mňa mohutné energetické vlny.
Okamžite som zadefinoval, že je to moja vlastná energia, ktorá sa mi vracia späť. Vedel som, čo to znamená.
Ráno o 06: 05 hod. mi zavolali z nemocnice a oznámili, že moja mám v noci tesne pred pol jednou skonala.

Neželám toto nikomu, ale súčasne, ak toto nespoznáte, čo to je, že sa vám vracia vlastná energia, tak niečo vám na tejto ceste poznania bude chýbať.

Teším sa na naše aj priame debaty na tieto témy kolegynka Vhiolynta.

To neznamená, že tu ďalej nemáme diskutovať kolegovia. Teší ma, že ste začali diskutovať aj tu.

september 7th, 2018 at 12:01
Vhiolynta
 9 

Pán kolega Ašarat, nenapísala som, že som „iba“, napísala som, že môžem zasvecovať do druhého stupňa Reiki. Majster Reiki som, inak by som nemohla zasväcovať iných.
Trochu ma zamrzela Tvoja odpoveď.
Svojou prácou cez reiki pomáham ľuďom, nikoho nezdieram. Vidím v nej určité poslanie, užitočnosť. Nemám cenník…
V podstate nie je dôležité kto ma učil, ale ako tú prácu riešim ja.
Možno som sa zle vyjadrila, zle to napísala…
Veľmi si vážim prácu s energiami, liečila som aj väčšie, aj menšie problémy, riešim ich aj teraz a riešiť ich chcem naďalej.
Asi musím prehodnotiť svoje vyjadrovanie.
Ďakujem za Tvoju odpoveď

september 7th, 2018 at 12:16
Ašarat
 10 

Pani kolegyňa Vhiolynta, vidím, že sme sa aleže vôbec nepochopili, to sa časom spraví.

Nikde nepíšem, že Ty niekoho zdieraš… Kde som to napísal? Ja som napísal, že nie som zástanca, že sa Reiki „seká“ na drobné a drobnejšie. Chceš jednotku OK, chceš dvojku OK, chceš byť majster OK.
Potom Majster Učiteľ – Zasväcovateľ. Avšak toto začali pre biznis deliť, že môžeš zasväcovať len do úrovne stupňa DVA. Prečo nie všetko? Pretože si niekto za to navyše môže potom, „keď Ti akože dá oprávnenie“ na vyšší stupeň, pýtať peniaze navyše.

Potom prišli nové verzie Reiki, lebo v klasickej forme bolo už málo nových žiakov. Bol som u toho viem, ako sa v zákulisí veľkí Majstri rozhodli, že biznis vysychá a treba niečo urobiť. Pán…“Vynašiel“ Arolo a potom ďalšie a ďalšie kurzy pribúdali a biznis sa rozbehol. Nenasadol som na ten vlak už s nimi.

Mnohí sa urazili vtedy na mňa, lebo ako tu a teraz aj tam a vtedy som povedal svoj názor. Stal som sa triedny nepriateľ. Nepovedal som to len im. Raz na prednáške Akademika?? Ignatenka som sa v polke postavil a odchádzal z kurzu. Všimol si to a šiel za mnou sa ma opýtať prečo odchádzam.
Odpovedal som mu, že môj čas je drahý a nebudem sedieť niekde, kde sa nič nedáva len naprázdno rozpráva. Vieš, ako zareagoval? Pozval ma do Prahy, že tam to bude o inom a dodal:

„VIETE DÁVNO SOM SI VŠIMOL, ŽE VÁM TU NA SLOVENSKU STAČÍ NIEČO HOVORIŤ, NETREBA DÁVAŤ. VY SLOVÁCI PLATÍTE AJ TAK.“

Kolegynka v žiadnom prípade som nemieril na teba, ale nepáči sa mi napríklad, že Ti niekto povie:
„Ty si nie od F.E.Eckard Strohma, ale si od Laca Hodeka teba, ako majstra neuznávame, lebo nie si zasvätený v našej vetve. R.A.I. Si vo vetve I.A.R. Preto Ťa neuznávame… A poslali ma von, že nemám právo medzi nimi sedieť atď. “
Mimochodom pán Chovan ak je to tak je tiež ako ja v I.A.R. , aby nedošlo k nedorozumeniu, že mám niečo proti nemu. Vôbec nič voči nemu nemám.

Toto sa mi stávalo často. Preto som aj písal, že, keď som si chcel vymieňať skúsenosti musel som ešte raz zaplatiť v tom čase 8000 sk. Za niečo, čo som mal. Len, preto, aby som sa smel s nimi rozprávať o tom, ako liečime atď. Chodiť na stretnutia Majstrov atď. .

Toto som myslel vôbec som nemieril na teba, a ak to tak vyznelo hlboko sa Ti ospravedlňujem.

Som proste proti klamaniu ľudí neviem akými formami pseudo kurzov a podobne, – pretože ľudom, čo majú za sebou Reiki to akože navyše bude proste fungovať už len z toho princípu, že majú zasvätenie Reiki.

Nedávno pár mesiacov dozadu som hovoril s človekom, ktorý je majster Reiki asi štyroch druhoch Reiki. Veľmi sa opäť ospravedlňujem, ale názvy si už nepamätám. Keď som sa ho opýtal v čom vie viac, ako klasický pôvodný majster Reiki v liečení a pomáhaní priznal, že v ničom. „Ale mám certifikáty majstrovské“ – dodal. Nuž takže takto.

Kolegynka Vhiolynta ešte raz prepáč nemal som ani máčny mak v úmysle tebe čokoľvek vyčítať a podobne.

september 7th, 2018 at 13:12
Vhiolynta
 11 

Pán kolega Ašarat, som rada, že je to takto, odľahlo mi. Ďakujem .
Máš pravdu, píšeš to presne tak, ako sa to deje. Je tých kurzov neskutočne veľa a aj tak keď nemáš ten kurz, ktorý učí dotyčný, tak človeka odignoruje. Aj mne sa to viac krát stalo.
Najviac mi vadilo, keď som v niečom nesúhlasila. Napríklad nás učil, že sa všetky čakry točia aj u muža aj u ženy jedným smerom. A to nie je pravda. Nebola by rovnováha. Musela som čušať, inak by ma vyhodil z kurzu.
Každý má svoje praktiky. Ja som skôr za otvorenosť, aj keď niekedy treba jednať s citom.
Teraz som sa vrátila z rokovania. Tak veľmi som rada, že mám reiki, koncentrácia je super. Tu ide iba o to, ako koho znemožniť, hranie sa na slovíčka a…
Práca s energiami je nádherná vec. Reiki je toho príkladom. Má veľa možností, učili sme sa aj obmedzenia, no nemám rada obmedzenia, mám rada vlastnú tvorbu.
A tak je to aj pri reiki. Keď nevyskúšam, strácam možnosť, druhá bude zase iná. Tá istá sa neopakuje.
Ašarat, ešte raz ďakujem za Tvoje odpovede.

september 7th, 2018 at 14:01
Ašarat
 12 

Kolegynka Vhiolynta, veľmi mi odľahlo, že sme sa pochopili. Mrzelo ma to nepochopenie. Verím, že sa plne zladíme.
Čo sa týka čakier, odjakživa sa u mužov a žien čakry točili v opačných smeroch.
Ale opačné tvrdenia sú len tvrdenia, že niektorí majú asi potrebu meniť pravdu, preto, aby sa odlíšili zrejme.

Vhiolynta, fakt sa teším na naše posedenia a výmeny skúseností. Aj, keď je pravda, že až tak veľa ich nemám.

september 7th, 2018 at 14:20
Chanik
 13 

Vhiolynta,skvelý príspevok,ďakujem,mnoho nového som sa dozvedel a veľmi rád sa ešte dozviem.Tešín sa na stretnutia a diskusie,chcem sa učiť.

september 7th, 2018 at 6:58

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek