26
nov

Regenerácia mozgu – receptúra

   Autor: Thalassa   v recepty | Zobrazené: 34x

Náš mozog je veľmi komplexný a veľmi citlivý orgán, ktorý je z energetického hľadiska silne prepojený s energetikou obličiek. Obličky skladujú prenatálnu životnú energiu človeka a sú veľmi citlivé na stres. Ako aj na enormnú fyzickú a sexuálnu záťaž a tým sa môžu predčasne vyčerpať. Toto sa prejaví aj na činnosti mozgu. Regenerovať a posilňovať mozog sa dá do istej miery uskutočňovať.
Pri prvých prejavoch je preto dôležité čím skôr začať trénovať a tým tuningovať – liečiť mozog.
Pre liečbu mozgu môžeme použiť napríklad pravidelným používaním B – vitamín, C – vitamín, E – vitamín, minerálie, oleje, masť, vitalizátory a bylinky.

Mozog a žiarenie

Ďalšia ochrana je chrániť mozog pred priamym žiarením a to:
Mikrovlnné žiarenie, elektromagnetické žiarenie, mobilnými telefónmi. (nespať tak, aby bol mobil pri vašej hlave na nočnom stolíku – napríklad.
Mozog je treba chrániť aj pred ťažkými kovmi ako sú: Ortuť, hliník, olovo.

Mozog a strava

Pri strave si treba uvedomiť, že dlhodobé užívanie niektorých bielkovín je škodlivé na mozog. Napríklad to sú – Lepok – glutén, lektín.
Nie však len bielkoviny ohrozujú mozog, ale sú to aj cukry – teda sacharidy. Tu by som obzvlášť upozornil na Fruktózu. Najmä na tú, ktorá sa vyrába z kukurice a má názov Glukózový – fruktózový cukor alebo aj Sirup (HFCS – High-fructose corn syrup).

Mozog a lieky

Tiež si treba dávať pozor na to, aké lieky užívate. Najmä ak užívate lieky na zníženie cholesterolu s obsahom STATÍNY. Statíny devastujú mozog a sú často príčinou vzniku chorôb, ako je parkinsonová choroba, alzheimerova choroba, demencia.

Recept na udržanie vitality mozgu

Gotu Kola

Gotu Kola

V prvom rade sa používajú sušené byliny a ďalšie prísady, ktoré tu teraz vymenujem.
– pupočník ázijský (centela asiatika) známejší avšak pod menom Gotu Kola (Centella asiatica). Toto je kardinálna bylinka v tejto zmesi.
– Gingko Biloba
– Rozmarín
– vitamíny E a Koenzím Q10 v práškovej forme
– Slnečnicový Lecitín – vo väčšom množstve
– Kurkumový prášok
– Kokosový olej

Pomery ako presne namiešať receptúru uvediem nižšie.

Receptúru môžeme meniť podľa potreby a stavu toho, kto to užíva. Ak je človek po porážke a už rehabilituje, aplikujeme tak, že do bylinkovej zmesi pridáme viacej Gingko Bilobu na úkor Kurkumy a Rozmarínu.
Je to z toho dôvodu, že počas rehabilitácie nie je dobré, aby sa zvyšoval krvný tlak. Zvyšuje ho Rozmarín a Kurkuma zase veľmi riedi krv.
Keď užíva klient, ktorý má poškodený mozog od Gluténu a Lektínu, ktoré sú obsiahnuté v bielkovinách obilnín, ktoré poškodzujú Mielínový obal nervov, mali by ste zvýšiť Lecitín. Lecitín obsahuje Cholín, ktorý je veľmi dôležitý pre mozog pri tejto forme poškodenia mozgu.
Tiež je dobré v tento čas navýšiť B vitamíny vo forme MILGANMY.

Ak je mozog už energeticky vyčerpaný z dôvodu vysokého veku, je dobré do zmesky pridať bylinku Aswaganda. Táto bylina pôsobí ako silný vitalizátor, podobne ako aj Ženšen, ale na rozdiel od Ženšenu nezvyšuje tlak.

Ak je prioritou regenerovať kognitívne schopnosti mozgu
, ako sú:
– učenie sa, posudzovanie, pamäť, správne vyjadrovanie a formulovanie viet, rýchlosť myslenia, atď., atď. .
Je potrebné pridať Gotu Kolu (Centella asiatica) a Lecitín. Je to dôležité, pretože vynikajúco viaže ostatné prvky a správne ich transportuje do buniek mozgu.

Základná receptúra na podporu správnej výživy mozgu.

1.- Gotu Kola (Centella asiatica) vňať – pomletá (suchá) – v pomere – 24 dielov
2.- Slnečnicový lecitín tekutý – v pomere – 40 dielov
3.- Kokosový olej panenský – v pomere – 15 dielov
4.- Kurkuma koreň mletý – v pomere – 5 dielov
5.- Gingko Biloba listy suché pomleté – v pomere – 10 dielov
6.- Koenzím Q 10 práškový – v pomere – 0,5 dielov
7.- E – vitamín práškový – v pomere – 0,5 dielov
8.- Rozmarín – vňať suchá – v pomere – 5 dielov

Aplikuje sa 2 – 3x denne jedna čajová lyžička.
Je to potrebné užívať dlhodobo – podľa potreby.

Tags: ,

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, november 26th, 2018 o 14:05 a je zaradený pod recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek