16
apr

Masť na pohybový aparát

   Autor: Thalassa   v recepty | Zobrazené: 33x

Aplikujeme pri poškodení väziva, šliach a svalov.

Ingrediencie:
Ginkgo Biloba – list (1 diel)
Kostihoj lekársky – koreň (3 diely)
Nechtík lekársky – kvet (2 diely)
Alchemilka žltozelená – vňať (2 diely)
Ľubovník bodkovaný – olejový macerát (0,5 dielu)

Masť pripravujeme tak, že podľa potreby v uvedenom pomere pridáme bylinky do masťového základu a vo vodnom kúpeli 2-3 hodiny zahrievame. Celkom na konci pridáme aj ľubovníkový olej a premiešame. Precedíme až o 24 hodín. Pomer byliniek upravujeme špecificky podľa typu poranenia.

Každá bylinka v tejto receptúre má svoje špecifiká.

Ginkgo biloba rozťahuje cievy, tonizuje a prekrvuje, tým pádom energetika byliniek pôsobí v tele hlbšie a rýchlejšie. Keď napríklad pripravujeme liečivú masť na lakeť, členok alebo koleno, použijeme menej ginkga, než keď ju chceme aplikovať na natiahnutý sval, lebo sval sa nachádza hlbšie, koža je hrubšia a nad svalom je vrstva tuku. Pri výraznom zápale ramena v receptúre zvýšime pomer nechtíka a ľubovníkového oleja – majú silný protizápalový účinok.

Kostihoj, obzvlášť jeho koreň, najefektívnejšie regeneruje šľachy. Má sťahovací efekt, preto ho viac pridáme do masti, keď chceme riešiť natiahnuté šľachy.

Alchemilka žltozelená má omladzujúce pôsobenie, jej regeneračná sila sa využíva aj pri gynekologických problémoch na posilnenie maternice. Väčší pomer do maste aplikujeme vtedy, ak chceme riešiť ochabnuté svaly, staršie zranenie alebo je pacient už vo vyššom veku.

Tags: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v nedeľa, apríl 16th, 2017 o 16:29 a je zaradený pod recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek