V posledných desaťročiach záujem o všetko magické narastá tým viac, čím menej rozumieme tomu, čo sa okolo nás deje, ľuďom okolo nás i sebe samým.
Mágia je umením porozumieť prírode, človeku, vesmíru, je to náuka o silách. Mágia znamená zodpovednosť, ovládanie seba samých, zredukovanie ega.

Nechcem sa vracať do minulosti a ospevovať naše staré mamy a otcov ako si vedeli so všetkým poradiť, s arzenálom niekoľkých liečivých bylín, bravčovou masťou, surovou zeleninou a obyčajnou hlinou.
Je doba múdrych žien. Aj my sa vieme postarať o naše deti a dokážeme v tejto technickej civilizácii zázraky, ktoré by naše staré mamy zrejme priviedli na psychiatriu. Dokážeme sa totiž vcítiť do druhých ľudí a využívame našu neuveriteľnú flexibilitu a citlivosť. Možno nevieme veľa o liečivých bylinkách, ale vieme si zhromaždiť potrebné informácie a učíme sa ich využívať v každodennom živote.
Aj ja som jednou z týchto „hľadateliek“. Učím sa rozumieť prírode, počúvam rastliny,… toto poznávanie ma vnára do môjho vnútra, k Duši, aby som mohla načúvať jemnému hlasu prírody. Učím sa naladiť sa na energiu prírody, cítiť vyžarovanie rastlín a kameňov, vnímať energiu vody, slnka, zeme… a ako hovorí Malý princ: „To podstatné vidíme len srdcom.“

Je veľmi dobré poznať moc byliniek, kôry stromov a koreňov rastlín. Vyrábali sa masti, pili sa odvary, prikladali kaše z medu, pavučín a byliniek. Využívala sa aj ochranná energia rastlín, pomáhali si s nimi v každodennom živote.
Každá rastlinka vyžaruje určitú energiu, pôsobí na naše telo, auru. Užívaním rastliny v podobe čajov a iných liekových foriem pomáhame nášmu telu pri regenerácii a liečbe, pôsobíme aj preventívne. Príroda je živá, má svojich obyvateľov, ktorí sa starajú o jej rozvoj a ochranu. V prírode nič nie je zbytočné. Každý kameň, rastlina, chrobáčik má svoje presné miesto.
Užívaním rastliny ako magickej pomôcky pôsobíme na energie okolo nás, vytvárame ochranu, harmonizujeme a čistíme priestor v ktorom žijeme.

Ďalšie spôsoby magickej práce s bylinkami sú napríklad ochranné vrecúška a bylinkové vankúšiky – tie si najradšej robím z levandule a šalvie.
Bylinky používam aj na vydymovanie, ako kadidlo. Vhadzujem ich aj do ohňa, alebo ich ukladám na tlejúce uhlíky. Dym obsahuje vonné silice a aromatické látky, ktoré pôsobia na náš limbický systém (ten spúšťa emocionálne reakcie – radosť, smútok, hnev…) a na naše podvedomie. Vdýchnutím sa vôňa dostáva cez krvný obeh a nervový systém do tej časti mozgu, ktorá je zodpovedná za emócie a city. Má hlboký účinok na našu pamäť a ovplyvňuje nás, aj keď si to neuvedomujeme. Na vône reagujeme skôr emocionálne ako intelektuálne, vieme hneď reagovať či je vôňa príjemná, či nie.
Všetky staré civilizácie, prírodné národy a aj naši predkovia používali dym z bylín v každodennom živote.
Ja dávam na Vianoce šupky z pomarančov a citrónov na misku, k tomu priložím ihličie zo stromov – potom počujem…“…cítite tú vôňu?“

Veľmi rada používam živice z mandľových, alebo ovocných stromov. Táto živica má vlastnosti ako arabská guma. Už Dioskurides doporučoval jej hrejivé a sťahujúce účinky. Rozpustenú živicu v octe doporučoval na lišaje. Má jemnú ovocnú vôňu, pripomínajúcu karamel a orechy. Perličkou je, že je obľúbená pri milostnej mágii.
Na uvoľnenie po namáhavom dni, na relaxáciu a meditáciu budeme potrebovať uhlíky, ktoré zapálime na kovovej podložke, alebo v nádobe určenej na tento účel (kadidelnica). Potom na uhlíky položíme štipku sušených bylín: šalvia biela, jazmín, levanduľa, aníz, palina, černucha, bazalka, fenikel…jednu, alebo niekoľko, to závisí na nás.

Vyrobila som si ochranné vrecúška – do malého plátenného (bavlna, ľan) vrecúška rozmeru cca 10×10 cm som vložila sušené bylinky. Používam hlavne levanduľu – láska, mier, radosť; šalvia a ľubovník – ochrana pred negatívnymi energiami.

Prajem vám pohodové chvíle a možno vás tento článok zaujal, z čoho mám radosť.

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, február 3rd, 2020 o 17:41 a je zaradený pod články, fytoterapia, návody, Nezaradené, recepty. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek